Reklama

Poznańska Arena po przebudowie pomieści 9 tysięcy osób.

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Międzynarodowe Targi Poznańskie ogłosiły 1 lutego przetarg na przebudowę Hali Sportowo-Widowiskowej Arena w Poznaniu. Obiekt pomieści nawet do 9 tysięcy osób! Będą tam organizowane koncerty i wydarzenia sportowe. Sprawdź, jak zmieni się ten charakterystyczny dla krajobrazu stolicy Wielkopolski obiekt.

Międzynarodowe Targi Poznańskie (MTP) ogłosiły wczoraj, 1 lutego przetarg na przebudowę Hali Sportowo-Widowiskowej Arena w Poznaniu.

- Jest prawomocne pozwolenie na przebudowę Areny. Dzięki gruntownej modernizacji, zabytkowy obiekt - ikona Poznania - odzyska dawny blask - napisał Jacek Jaśkowiak, prezydent miasta na swoim fanpage'u na Facebooku.

Arena w Poznaniu została otwarta w czerwcu 1974 roku

Budowa Areny rozpoczęła się 1 lipca 1972 r. Natomiast obiekt został oddany do użytku 28 czerwca 1974 r.

Hala widowiskowo-sportowa znajduje się na osiedlu Łazarz, niemal w centrum Poznania. Przez lata organizowano w niej koncerty, wydarzenia sportowe czy festyny.

Gdy wybuchła wojna w Ukrainie, Arena przez kilka miesięcy była miejscem noclegowym dla ukraińskich uchodźców, przybywających do stolicy Wielkopolski,.

Nowoczesny obiekt sportowy i koncertowy w Poznaniu pomieści nawet do 9 tysięcy osób

Jak podała grupa MTP - projekt przebudowy Hali Sportowo-Widowiskowej Arena zakłada pozostawienie w niezmienionej formie elewacji budynku. Za to wnętrze obiektu zostanie całkowicie przebudowane.

Hala ma być nowoczesnym obiektem sportowym i koncertowym, który pomieści do 9 tys. osób. Dzięki temu możliwa będzie organizacja  międzynarodowych rozgrywek sportowych i występów światowych gwiazd.

Jak zmieni się arena podczas modernizacji?

Jak zakładają plany, poziom podłogi obiektu zostanie obniżony o 6 m, co powiększy pojemność obiektu.

- Zmieni to układ trybun, które obecnie są łukowe i oddalone od parkietu. Wielopoziomowe mobilne trybuny zostaną usytuowane równolegle do boiska, ich konstrukcja umożliwi szybkie złożenie część miejsc i pozostawienie pustej płyty parkietu - czytamy w komunikacie MTP.

W nowym obiekcie będą znajdowały się szatnie, garderoby i sale konferencyjne. Natomiast kopułą dachu znajdzie się specjalna konstrukcja nośna dla urządzeń techniki scenicznej.

- Wejście do Areny od strony Placu Olimpijskiego zostanie obniżone w stosunku do obecnego. Zyska formę amfiteatru, który następnie poprzez lobby zaprowadzi uczestników wydarzeń na kondygnację -1. Przestrzeń wyposażona w food courty będzie miejscem spotkań przed imprezami. Amfiteatr z charakterystycznymi stopniami będzie otwarty na co dzień, nawet jeśli w Arenie nie będą się odbywać żadne wydarzenia - wyjaśniono w komunikacie MTP.

Jeśli uda się wyłonić wykonawcę, przebudowa potrwa około 3 lata. 

Co o tym myślicie? Dajcie znać w komentarzach. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy