Reklama

Producent AGD pomógł ofiarom wybuchu gazu w Murowanej Goślinie

Opublikowano:
Autor:

Producent AGD pomógł ofiarom wybuchu gazu w Murowanej Goślinie  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wielkopolska. Trzy rodziny, których domy zostały całkowicie zniszczone w styczniowym wybuchu gazu w Murowanej Goślinie, otrzymały pomoc od firmy Amica. Producent dużego i małego AGD wyposażył zastępcze mieszkania poszkodowanych w sprzęt niezbędny do codziennego funkcjonowania.

 

Eksplozja, która postawiła na nogi wszystkie służby, na zawsze pozostanie w pamięci poszkodowanych. - W pierwszej chwili myśleliśmy, że to koniec świata. Obudził nas huk, dom się trząsł, nie słyszeliśmy się. Podbiegłem do okna, które już pękało, i zorientowałem się, że to gazociąg. Zmoczyłem szybko ręczniki, które zarzuciliśmy sobie na głowy, włożyliśmy płaszcze na pidżamy. Na zewnątrz sytuacja była taka, że drzwiami od wschodniej strony domu nie mogliśmy już uciekać. Przez piwnicę też nie było możliwości, bo dosłownie drzwi już wyrywało. Pozostała nam trzecia droga. Rano okazało się, że góry nie ma, dół i piwnica zalane. A kolejnego dnia nadzór budowlany zdecydował o rozbiórce, bo nie było innej możliwości mówi pan Michał, jeden z poszkodowanych w katastrofie.

Poszkodowani powoli odbudowują swoje życie, w nowych, zastępczych mieszkaniach. Wyposażenie kuchni i łazienek przekazała im firma Amica.

- Sytuacja, w której cała rodzina nagle zostaje bez dachu nad głową to dramatyczne wydarzenie. Dlatego bez wahania przekazaliśmy poszkodowanym w wybuchu gazu sprzęt. Mamy nadzieję, że dzięki niemu będą mogli prowadzić życie w takich warunkach, jak przed tragedią - mówi Olech Bestrzyński, dyrektor ds. Zasobów Ludzkich i Administracji w Grupie Amica. - Przekazane przez nas produkty to urządzenia, które są niezbędne do codziennego funkcjonowania - dodaje.

Sprzęt trafił do poszkodowanych rodzin za pośrednictwem Ośrodka Pomocy Społecznej w Murowanej Goślinie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE