Reklama

Próba politycznej korupcji. Stołek za meldunek

Opublikowano: czw, 13 wrz 2018 17:31
Autor:

Próba politycznej korupcji. Stołek za meldunek  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wielkopolska. Zamelduj mnie na potrzeby kampanii, a jak wygram, to dostaniesz pracę - mniej więcej taki wydźwięk miała prośba Tomasza Buchwalda, kandydata do sejmiku z ramienia Sojuszu Lewicy Demokratycznej wobec Krzysztofa Kubika, do niedawna działacza krotoszyńskich struktur PiS.

 

 

 

 

- Zgodziłbyś się zameldować mnie u siebie? Wtedy do gazet pójdzie informacja, że jestem mieszkańcem Krotoszyna. Chcę zdobyć te głosy – napisał Tomasz Buchwald.

 

Tomasz Buchwald jest zameldowany w Jarocinie. Aby powalczyć o głosy w powiecie Krotoszyńskim, potrzebowałby meldunek. W zamian za zameldowanie go w Krotoszynie, proponował Kubikowi stanowisko. 

 

- Ja się odwdzięczę. Na wiosnę będziesz mógł być kierownikiem oddziału naszej fundacji, która będzie miała oddział w Krotoszynie - napisał.

 

Krzysztof Kubik odmówił, udostępnił całą konwersację Lewicy na facebooku. I odniósł się do propozycji Buchwalda.

- Pisze do Was zupełnie obcy człowiek z prośbą o meldunek na potrzeby kandydowania w wyborach. Co robisz? Grzecznie odmówiłem, niestety byłem dalej nagabywany, by się uwiarygodnić udostępnił moje zdjęcie z podpisem: „Krzysztof dziękuje za poparcie”. Paranoja. Myślałem że śnię. Zastanawiałem się czy to udostępnić, ale to „poparcie” przelało czarę goryczy. Mnie nie można kupić, a i liczę, że mieszkańcy Krotoszyna są mądrzy i dobrze wybiorą swoich przedstawicieli, a nie spadochroniarzy i to tak perfidnych - napisał na portalu społecznościowym.

 

- Pan Buchwald nie jest już kandydatem do sejmiku. Po materiałach jakie pojawiły się w internecie przeprowadziłem z nim rozmowę i podziękowałem mu za współpracę, która już na starcie się zakończyła - informuje Wiesław Szczepański.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE