Reklama

Prawie 9 mln złotych na wielkopolskie zabytki. Na co moga trafić pieniądze

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: gov.pl

Prawie 9 mln złotych na wielkopolskie zabytki. Na co moga trafić pieniądze  - Zdjęcie główne

Na prace przy obiektach historycznych w Wielkopolsce ministerstwo przeznaczy prawie 9 mln zł | foto gov.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Prawie 9 mln zł na wielkopolskie zabytki przeznaczy Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Program „Ochrona zabytków" obejmie min. remonty elewacji, prace restauratorskie ołtarza, ratunkowa konserwacja sarkofagu, renowacje instrumentu organowego i dzwonnicy.

– Zabytki architektury tworzą materialne dziedzictwo naszej narodowej tożsamości. Dlatego państwo wspiera ich remonty i konserwację. To dobra wiadomość dla Wielkopolski, że wiele zabytków, dzięki ministerialnemu programowi, będzie miało przywrócony swój blask
– podkreśla wicewojewoda wielkopolski Maciej Bieniek.

Najwięcej bo ponad 3 miliony złotych – trafi do pilskiej inspektorii Towarzystwa Salezjańskiego. Środki te zostaną przeznaczone na kolejny etap prac remontowych dachu i elewacji zabytkowego zespołu klasztornego oraz konserwację i restaurację sztukaterii i fresków kościoła salezjańskiego w Lądzie nad Wartą (powiat słupecki).

Dla stolicy wielkopolski z programu „Ochrona zabytków" zabezpieczono fundusze na łączną sumę 1.700.000 zł. Najwyższą kwotę prawie miliona złotych otrzymała parafia pw. Bożego Ciała w Poznaniu, z przeznaczeniem na remont dachu XV-wiecznego kościoła i montaż systemu sygnalizacji pożaru w zespole budynków dawnego klasztoru karmelitów trzewiczkowych.

Fundusze z ministerialnego programu „Ochrona zabytków" wesprą również prace remontowo-konserwatorskie zewnętrznej elewację kościoła i prezbiterium w parafii pw. Świętego Andrzeja Apostoła w Kleczewie w powiecie konińskim, konserwacje prezbiterium bazyliki świętogórskiej w Gostyniu oraz w obiektach sakralnych między innymi w Domachowie (powiat gostyński), Kaliszu, Smolicach (powiat krotoszyński), Kórniku i Jeziorkach (powiat poznański), Przemęcie (powiat wolsztyński), Wieleniu (powiat czarnkowsko-trzcianecki), Iwanowicach (powiat kaliski), Oporowie (powiat szamotulski) oraz Myślniewie (powiat ostrzeszowski).
W całej Polsce dofinansowano 444 projekty na łączną kwotę około 106 mln złotych.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy