Reklama

Prawie 400 osób może stracić pracę. Firmy z Wielkopolski zapowiadają zwolnienia

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Prawie 400 osób może stracić pracę. Firmy z Wielkopolski zapowiadają zwolnienia - Zdjęcie główne

foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Drastyczne podwyżki cen energii, gazu, węgla, inflacja - to wszystko wpływa na kondycję przedsiębiorców. Konsekwencją mogą być zwolnienia. Już - jak się dowiedzieliśmy w Wojewódzkim Urzędzie Pracy - niektóre firmy zapowiedziały redukcję zatrudnienia.

Powiatowe urzędy pracy z Wielkopolski informują, że w 2022 roku zamiar zwolnień grupowych zgłosiło 9 zakładów pracy. Zwolnienia obejmują 389 pracowników.

Zwolnienia grupowe w Wielkopolsce. Pracę może stracić prawie 400 osób

Najwięcej zgłoszeń wpłynęło w powiecie gnieźnieńskim w listopadzie 2022 roku. Zamiar zwolnień grupowych zgłosiła firma z branży budowlanej. To 130 osób pracę ma stracić w połowie stycznia 2023 roku. Zwolnienie dużej liczny osób - bo 95 - z końcem czerwca przyszłego roku zapowiedziała firma z branży drukarskiej.

- Należy pamiętać, że dane te są jedynie planami pracodawców, które rozkładają się na dłuższy okres - poinformował nasz portal Wojewódzki Urząd Pracy w Poznaniu. 

Jak wygląda sytuacja z bezrobociem w Wielkopolsce?

Według danych, które otrzymaliśmy z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Poznaniu, liczba zarejestrowanych bezrobotnych w regionie na dzień 9 grudnia wyniosła 46.309 osób.

- Ze wstępnych danych opublikowanych przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej wynika, że stopa bezrobocia rejestrowanego w Wielkopolsce w listopadzie bieżącego roku wyniosła 2,9 %. Pomimo, że nastąpił wzrost o 0,1 punktu procentowego, to w skali kraju wskaźnik ten jest nadal najniższy - informuje WUP. 

Zobacz też:

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy