Reklama

Praca dla około 700 osób. Nowe centrum produkcyjno-logistyczne powstanie pod Poznaniem

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Facebook: Gmina Czempiń

Praca dla około 700 osób. Nowe centrum produkcyjno-logistyczne powstanie pod Poznaniem - Zdjęcie główne

Nowe centrum produkcyjno-logistyczne powstanie pod Poznaniem | foto Facebook: Gmina Czempiń

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Na około 20 hektarach w gminie Czempiń wybudowane ma zostać duże centrum logistyczno-produkcyjne. Pracę miałoby znaleźć tam około 700 osób. Możliwe, że inwestycja rozpocznie się jeszcze w tym roku.

Gmina Czempiń poinformowała o nabyciu przez jednego z inwestorów terenu, który przeznaczony zostanie pod dużą strefę przemysłową.

Budowa dużego centrum produkcyjno-logistycznego pod Poznaniem

- Dziś dzielimy się z Państwem wspaniałą wiadomością dotyczącą nowych, tym razem tych dużych inwestycji prywatnych na terenie gminy. Z uwagi na aspekty dotyczące zawartych umów o poufności nie możemy podać szczegółów, ale możemy przekazać do publicznej wiadomości, iż wczoraj jeden z inwestorów znanych z działalności inwestycyjnej w zachodniej Polsce nabył w naszej gminie teren inwestycyjny przeznaczony pod dużą strefę przemysłową - przekazała Gmina Czempińs na swoim profilu facebookowym. 

Samorząd informuje, że jeśli prowadzone negocjacje zakończą się sukcesem, jeszcze w tym roku rozpocznie się budowa dużego centrum produkcyjno-logistycznego.

Praca dla około 700 osób

Planowane zatrudnienie to około 700 osób, a wpływy z tytułu podatków od nieruchomości gmina szacuje na kilka milionów złotych w skali roku.

- Ponad 2 lata wspólnie z inwestorem pracowaliśmy i zabiegaliśmy o to, ażeby przyszedł taki dzień jak dzisiaj. Osobiście wiem, ile pracy włożyliśmy, żeby ta firma pojawiła się na terenie naszej gminy. To jest dla mnie powód do wewnętrznej satysfakcji, żeby nie powiedzieć dumy - podkreślił Konrad Malicki, burmistrz Czempinia.

Gdzie będzie znajdowało się centrum?

Planowana strefa przemysłowa powstanie w bezpośrednim sąsiedztwie węzła, przy drodze ekspresowej S5, nieco ponad 40 km od Poznania.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy