Reklama

Poznańskie Dni Rodziny 2023. Będzie koncert Zakopower i wiele innych atrakcji

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Poznańskie Dni Rodziny 2023. Będzie koncert Zakopower i wiele innych atrakcji - Zdjęcie główne

Zdjęcie poglądowe | foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 14 maja ruszą Poznańskie Dni Rodziny. W związku z tym zaplanowano mnóstwo atrakcji. Odbędzie się również koncert zespołu Zakopower.

- Kalendarium Poznańskich Dni Rodziny to bogata oferta propozycji dla osób w każdym wieku. Do tej pory znalazły się w nim między innymi: rodzinne spacery w ZOO, spektakle teatralne, koncerty, pokazy filmowe, konsultacje logopedyczne i fizjoterapeutyczne, konferencje, wykłady i warsztaty dla seniorów, festyny rodzinne, pikniki szkolne i osiedlowe, zniżki na badanie wzroku, kurs prawa jazdy czy serwis komputerowy - podaje Urząd Miasta Poznania.

11. Poznańskie Dni Rodziny pod hasłem "Eko, nie ego"

Poznańskie Dni Rodziny rozpoczną się na placu Wolności w niedzielę, 14 maja, o godz. 14:00. Natomiast o 15:30 na scenie wystąpi Arka Noego. O 18:00 mieszkańcom przekazane zostaną symboliczne klucze do miasta. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Zakopower, który zagra o godzinie 18:30. Dodatkowo będzie można posłuchać znanych utworów w wykonaniu seniorów i zespołu folkowego Tytka.

- Na specjalnie przygotowanych stoiskach, w kilkunastu namiotach czekać będą m.in warsztaty tworzenia kwietnych kul, lampionów z materiałów recyklingowych czy szycia woreczków wielokrotnego użytku. Chętni dowiedzą się, jak założyć własny kompostownik, a najmłodsi - jak poznać drzewa po kwiatach czy liściach i jak zrobić papierowy zwierzyniec z rolek papieru toaletowego. Nie zabraknie również ekologicznej biżuterii - czyli nauki tworzenia bransoletki z makulatury, malowania na płótnach i lnianych torbach, konkursów, gier planszowych i krzyżówek. Nietypową atrakcją będzie Energorower do wyciskania soku pomarańczowego. Wydarzeniu będą towarzyszyły także Targi Ekonomii Społecznej, na których będzie można kupić rękodzieło - podaje Urząd Miasta Poznania.

Będzie coś dla dzieci i dla rodziców

20 maja, na terenie Starego Zoo od godz. 11 odbędzie się cykl plenerowych wykładów dla rodziców. 

27 maja, na terenie Poznańskiego Ośrodka Specjalistycznych Usług Medycznych odbędzie się kolejna edycja akcji Biała Sobota

Oferta wydarzeń jest na bieżąco aktualizowana. Informacje o wszystkich atrakcjach znajdziecie na stronie: poznan.pl/poznanskiednirodziny i na fanpage'u "Czuły Poznań" na Facebbooku.

- Na czas trwania Poznańskich Dni Rodziny przygotowywana jest także dodatkowa oferta zniżek i rabatów na produkty i usługi realizowane przez wybranych partnerów PDR oraz Karty Dużej Rodziny - wyjaśnia UM Poznań.

Wyjątkowy Dzień Dziecka na zakończenie obchodów Poznańskich Dni Rodziny

Na zakończenie obchodów Poznańskich Dni Rodziny, 1 czerwca odbędzie się Dzień Dziecka na dziedzińcu urzędu miasta przy placu Kolegiackim w Poznaniu. Najmłodsi mogą liczyć na mnóstwo gier i zabaw, a także obrady Dziecięcej Rady Miasta, podczas której odbędzie się dyskucja o tym, jak dbać o środowisko w Poznaniu.

- Wydarzenie uświetni Koncert Darii Udovychenko oraz kolejna edycja Uliczek Dzieci, w ramach której najmłodsi będą mogli wziąć udział w warsztatach rękodzieła, dekorowaniu toreb ekologicznych, zagrać w gry podwórkowe, zrobić sobie zdjęcie na specjalnie przygotowanym tle, rozwiązać liczne quizy i zagadki, zaśpiewać w karaoke czy posłuchać silent disco. Będzie też można odkryć skarb w specjalnie przygotowanej skrzyni, wziąć udział w warsztatach żonglerki i pantomimy, a także obserwować eksperymenty chemiczne i fizyczne - informuje UM Poznań.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy