Poznańska policja otrzymała informację od niemieckich służb o kradzieży za Odrą dwóch zabytkowych mercedesów. Podejrzewano, że jeden z nich trafił do Polski, więc policjanci zaczęli tropy.
30 czerwca funkcjonariusze odnaleźli skradzionego mercedesa 230 SL na terenie jednej z posesji w powiecie poznańskim. Właściciel nie potrafił wytłumaczyć pochodzenia pojazdu - relacjonuje nadkom. Maciej Święcichowski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.
Samochód miał zmienione tablice rejestracyjne i był przygotowywany do zmian cech indentyfikacyjnych.
Numer vin był już częściowo usunięty - informuje policjant.
Odzyskany mercedes z lat 60. ma szacunkową wartość blisko 500 tys zł. 41-letni mężczyzna usłyszał zarzut paserstwa. Grozi mu do 5 lat więzienia.
PRZECZYTAJ TAKŻE: Tropikalny upał w Wielkopolsce. Temperatura sięgnie 37°C
Komentarze (0)