Reklama

Poseł Andrzej Grzyb boryka się z koronawirusem

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Poseł Andrzej Grzyb boryka się z koronawirusem - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wielkopolski poseł Koalicji Polskiej-PSL - Andrzej Grzyb jest kolejnym parlamentarzystą, u którego w ostatnich dniach wykryto koronawirusa - tak podaje ogólnopolski portal onet.pl.

 

Oprócz Andrzeja Grzyba zakażeni są także członkowie Senatu: Jan Filip Libicki i Ryszard Bober - obaj z Koalicji Polskiej-PSL oraz Artur Dunin z Koalicji Obywatelskiej. Na kwarantannie przebywa obecnie kilkanaście osób spośród senatorów i kilkanaście spośród personelu.

Pierwszym senatorem, o którym wiadomo, że zaraził się wirusem Sars-Cov-2 był Jan Filip Libicki. Z informacji portalu onet.pl wynika, że kwarantannie może zostać poddanych ostatecznie ok. 40 senatorów, którzy ostatnio mieli kontakt właśnie z tym parlamentarzystą, ale nie tylko oni. Ustalono, że senator Libicki niedawno miał naradę z wicemarszałkiem Sejmu Piotrem Zgorzelskim i przewodniczącym klubu parlamentarnego PiS, Ryszardem Terleckim.

30 lipca senator Libicki prowadził posiedzenie senackiej Komisji Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej, a dwa dni wcześniej brał udział w obradach Rady Naczelnej PSL.

4 sierpnia o zakażeniu się Covid-19 poinformował z kolei poseł Dariusz Klimczak. - Zgodnie z zaleceniami Kancelarii Sejmu przygotowując się do Zgromadzenia Narodowego wykonałem prewencyjnie test na koronawirusa. Okazał się pozytywny. Jestem w kontakcie z Sanepidem. Wszystkich, których spotkałem w ostatnich dniach proszę aby zrobili sobie test. Pozdrawiam - napisał na Twitterze.

Okazało się także, że z chorobą boryka się również senator Artur Dunin. Kolejnym zakażonym wirusem senatorem z Koalicji Polskiej-PSL jest Ryszard Bober. Do tej pory zakażenie wykryto u 3 senatorów i jednego posła.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy