Reklama

Ponad 21 mln zł trafi do 180 gmin na budowę dróg dojazdowych

Opublikowano:
Autor:

Ponad 21 mln zł trafi do 180 gmin na budowę dróg dojazdowych - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wielkopolska. Drogi dojazdowe do gruntów rolnych w Wielkopolsce. Ponad 21 mln zł na budowę oraz przebudowę dróg rolnych w Wielkopolsce.

 

 

 

 

Ponad 21 milionów złotych - tyle na budowę oraz przebudowę dróg dojazdowych do gruntów rolnych przeznaczył Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Z dofinansowania ma skorzystać 180 gmin w całej Wielkopolsce.

 

Dzięki wsparciu Samorządu Województwa Wielkopolskiego 180 gmin w regionie będzie mogło realizować program rozbudowy i modernizacji dróg dojazdowych do pól Środki umożliwiają powstawanie nowych lub przebudowę istniejących dróg polnych. Wsparcie, które corocznie jest przeznaczane na ten cel pozwala regularnie rozbudowywać sieć dróg się oraz modernizować te odcinki które uległy zniszczeniu – mówi Krzysztof Grabowski Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego.

 

 

Pieniądze na realizacje tego projektu pochodzą z środków budżetu Województwa Wielkopolskiego na prace związane z ochroną, rekultywacją i poprawą jakości gruntów rolnych.

 

Środki zostaną wykorzystane przez gminy na utwardzanie nawierzchni dróg by poruszające się po nich maszyny nie niszczyły nawierzchni szczególnie narażonej na przejazdy ciężkich maszyn. Wiele dróg wymaga również wykonania odwodnienia lub wyłożenia asfaltu na drodze.

 

- Wsparcie w wysokości ponad 21 mln zł z budżetu Województwa Wielkopolskiego to ogromny zastrzyk gotówki dla terenów wiejskich w całej Wielkopolsce gdzie rolnictwo nieustannie się rozwija i stanowi jedną z ważniejszych gałęzi gospodarki dla całego województwa - informuje Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w swoim komunikacie.

 

Poniżej spis gmin, do których trafi dofinansowanie:

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE