Reklama

Polski MiG-29 przypadkowo ostrzelał polskiego myśliwca. Niebezpieczny incydent w Nadarzycach

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Adobe Stock

Polski MiG-29 przypadkowo ostrzelał polskiego myśliwca. Niebezpieczny incydent w Nadarzycach - Zdjęcie główne

Postradziecki MiG-29 używany przez Siły Powietrzne RP | foto Adobe Stock

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W maju, na poligonie w Nadarzycach doszło do groźnego incydentu z udziałem dwóch polskich myśliwców MiG-29. Pilot jednej z maszyn omyłkowo ostrzelał kolegę w drugim samolocie. Myśliwiec ma być poważnie uszkodzony - donosi portal onet.pl

14 maja na poligonie wojskowym w Nadarzycach (powiat złotowski) miało dojść do groźnego incydentu z udziałem dwóch polskich maszyn MiG-29. Stacjonujące na co dzień w bazie w Malborku myśliwce brały udział w ćwiczeniach. W ich trakcie, jeden z pilotów omyłkowo otworzył ogień i ostrzelał lecącego z nim w parze kolegę - informuje portal onet.pl.

Incydent lotniczy w Nadarzycach. Komisja prowadzi dochodzenie 

Ministerstwo Obrony Narodowej potwierdziło dziennikarzom onetu, że Komisja Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego prowadzi dochodzenie w sprawie zdarzenia, do jakiego doszło w maju. Jednocześnie, resort odmówił dziennikarzom onetu odpowiedzi na pytania dotyczące okoliczności zdarzenia.

Jak ustalili dziennikarze onet.pl, jeden z postradzieckich myśliwców ostrzelał drugiego z działka 30 mm.

To jest potężne uderzenie, pilot musiał je odczuć. Gdyby pocisk tego kalibru uderzył w owiewkę kabiny, urwałby pilotowi głowę - tłumaczył onet.pl jeden z pilotów.

Jak nieoficialnie ustalili dziennikarze portalu, naprawy maszyny miałyby się podjąć Wojskowe Zakłady Lotnicze nr 2 w Bydgoszczy. 

 (Zakłady) nie są upoważnione do komentowania zdarzeń lotniczych zaistniałych podczas wykonywania zadań przez Siły Powietrzne PR - odpowiada dziennikarzom onetu Magdalena Gołembiewska, rzeczniczka WZL-2

źroło: onet.pl

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy