reklama

Na UAM podpisano porozumienie o współpracy. Będą rozwijać kierunek informatyka kwantowa

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościPorozumienie między placówkami edukacyjnymi a firmą Beyond.pl. Jednym z pierwszych projektów w ramach umowy będzie rozwijanie nowego kierunku na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu - informatyki kwantowej.
reklama

W Poznaniu uroczyście podpisano porozumienie o współpracy między: Kostrzyńsko-Słubicką Specjalną Strefą Ekonomiczną, Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, VI Liceum Ogólnokształcącym w Poznaniu, Uniwersyteckim Liceum Ogólnokształcącym w Słubicach oraz firmą Beyond.pl, która działa w branży informatycznej. Umowę zawarto pod marką Polskiej Strefy Inwestycji - czyli instrumentu, który pozwala na korzystanie z ulg podatkowych przy nowych inwestycjach.

- Współpraca placówek edukacyjnych z firmami pozwala być na bieżąco z aktualnymi trendami na rynku pracy, a także jest odpowiedzią na oczekiwania uczniów i studentów, którzy świadomie decydują o swojej edukacji i przyszłej karierze. Cieszę się, że dzięki otwartości wszystkich stron porozumienia, udało się rozpocząć działania, które wzmacniają szkolnictwo branżowe i techniczne - napisał w liście skierowanym do uczestników uroczystości wojewoda wielkopolski - Michał Zieliński. 

reklama

Podczas podpisania umowy reprezentowała go wicewojewoda - Beata Maszewska. Na spotkaniu pojawili się również: Grzegorz Piechowiak, sekretarz stanu w ministerstwie rozwoju i technologii oraz posłowe: Jadwiga Emilewicz i Bartłomiej Wróblewski. 

Nowy kierunek na UAM w Poznaniu - informatyka kwantowa

Jak podkreślają służby wojewody, jednym z pierwszych projektów w ramach współpracy między placówkami edukacyjnymi a firmą Beyond.pl będzie rozwijanie nowego kierunku na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu - informatyki kwantowej.

Studia te będą kształcić specjalistów w zakresie wdrażania technologii kwantowych w przemyśle związanym  z technologiami informatycznymi, a także pracowników badawczych w podstawowych dziedzinach fizyki. Studenci zdobędą też wiedzę i kompetencje w zakresie samodzielnego tworzenia i optymalizacji programów na komputerach lub symulatorach kwantowych,  czy zostaną zaznajomieni z istniejącymi algorytmami kwantowymi. Obecnie komputery kwantowe oferują nowe algorytmy i nowe sposoby przetwarzania informacji, pozwalające na szybsze rozwiązywanie problemów optymalizacyjnych spotykanych np. w medycynie, chemii, ochronie środowiska, bankowości, logistyce i zarządzaniu - podkreślił prorektor UAM ds. cyfryzacji i współpracy z gospodarką - prof. Michał Banaszak.

reklama

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama

reklama