Mateusz Rydliński w policji służy od 2 lat. Jest funkcjonariuszem Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego w jarocińskiej jednostce.
- W pewnym momencie życia trzeba podjąć jakąś poważną decyzję i wybrać swoją drogę, w związku z czym wstąpiłem do policji, gdzie na służbie też mogę pomagać - mówi st. post. Mateusz Rydliński w rozmowie z portalem jarocinska.pl.
Policjant z Jarocina zarejestrował się jako dawca szpiku
Policjant, jako dawca szpiku zarejestrował się około 3 lata temu, będąc jeszcze uczniem w technikum.
- Przedstawiciele fundacji odwiedzili naszą szkołę, a ja oddawałem już wtedy krew, więc zapisałem się z chęcią kolejnej pomocy - mówi.
W połowie grudnia 2022 roku z funkcjonariuszem skontaktowała się fundacja.
- Nigdy nie spodziewałem się, że kiedykolwiek mój szpik będzie potrzebny - podkreśla st. post. Mateusz Rydliński.
Jak wyglądają przygotowania do oddania szpiku?
Na kilka dni przed pobraniem trzeba przyjmować leki, dzięki którym kości wypuszczają więcej szpiku do krwi.
- Jeśli chodzi o dzień zero, to w moim przypadku cały proces był bezbolesny oraz trwał kilka godzin - wyjaśnia policjant.
St. post. Mateusz Rydliński tłumaczy, że po całym procesie organizm jest zmęczony, w związku z czym trzeba pozwolić mu się zregenerować, a aktywność fizyczną ograniczyć do minimum. Nie przejmował się także powikłaniami, ponieważ jak mówił - takowe praktycznie nie występują jeżeli stosuje się zaleceń lekarza.
Bliźniakiem genetycznym policjanta z Jarocina jest kobieta ze Stanów Zjednoczonych
- W moim przypadku czuje się z tą myślą świetnie, ponieważ nie ma nic cenniejszego niż uratowanie komuś życia. Chciałbym wszystkich zachęcić do zapisania się oraz rozwiać wszelkie wątpliwości, ponieważ obie metody pobrania szpiku są bezbolesne, a im będzie więcej potencjalnych dawców, tym większa szansa na uratowanie innych ludzi.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.