Reklama

Policjanci żegnają zmarłego kolegę. Komendanci odwołani

Opublikowano: pt, 22 cze 2018 15:18
Autor:

Policjanci żegnają zmarłego kolegę. Komendanci odwołani - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wielkopolska Policja żegna asp. szt. Adama Pawlaka. Funkcjonariusz zginął w nie do końca jeszcze wyjaśnionych okolicznościach. W związku ze sprawą minister podjął decyzję o odwołaniu komendanta wojewódzkiego policji i jego zastępcy.

 

Pożegnanie funkcjonariusza zamieszczono na oficjalnej stronie Wielkopolskiej Policji. W informacji nie podano okoliczności śmierci policjanta. W ostatnich latach zmarły służył w lubuskich oddziałach antyterrorystycznych. Jego odejście to ogromna strata dla formacji. 

„Z ogromnym żalem informujemy o śmierci naszego Kolegi, aspiranta sztabowego Adama Pawlaka, policjanta pełniącego obowiązki Dowódcy Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji. To wielka strata dla najbliższych, a także całego środowiska policyjnego. W tych trudnych chwilach łączymy się z rodziną w bólu.

Aspirant sztabowy Adam Pawlak był wybitnym i doświadczonym policjantem z ponad 22-letnim stażem pracy. Przez większość swojej służby związany z sekcją, a następnie pododdziałem antyterrorystycznym. Ostatnie miesiące pełnił obowiązki Dowódcy Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji KWP w Gorzowie Wlkp. Odznaczony srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę, przyznanym przez Prezydenta RP. Miał 47 lat.

Asp. szt. Adam Pawlak był policjantem oddanym i zaangażowanym. Często ryzykował zdrowie i życie, by doskonale wywiązać się z postawionych zadań. Był wzorem i nauczycielem dla młodych policjantów-antyterrorystów. Swoje doświadczenie i ponadprzeciętne umiejętności wykorzystywał podczas zatrzymywania najgroźniejszych przestępców. Policja straciła doskonałego fachowca. Oddany przyjaciel i kolega. Człowiek z pasją, który realizował się jako policjant, a także piłkarz, działacz i trener.

W tych trudnych chwilach łączymy się w bólu z najbliższymi tragicznie zmarłego policjanta, których otoczono opieką i wsparciem.”

 

Komendant wojewódzki policji w Gorzowie Wlkp. inspektor Jarosław Janiak został odwołany ze stanowiska przez ministra MSWiA Joachima Brudzińskiego. Jego los podzielił też zastępca. Media donoszą, że w związku ze sprawą ze służby może zostać wydalonych kolejnych 11 funkcjonariuszy.

Chodzi o śmierć policjanta – nieoficjalnie wiadomo, że to Adam Pawlak - do której doszło po odprawie kadry Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim.

 

Tragedia wydarzyła się w nocy w ośrodku "Rybitwa" w Świnoujściu. Ciało policjanta znaleziono w czwartek rano. Policjant wypadł z okna i zginął na miejscu. - W tym czasie w sali na piętrze trwała impreza, w której mieli uczestniczyć także wysokiej rangi policjanci lubuskiej policji - informuje gazetalubuska.pl. Stąd decyzja o dymisjach w gorzowskiej policji.


 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE