Reklama

Pojechali na Lednicę, a tam czekały krokodyle. Nie było zmiłuj

Opublikowano: śr, 6 cze 2018 17:39
Autor:

Pojechali na Lednicę, a tam czekały krokodyle. Nie było zmiłuj  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Również Inspektorzy Wydziału Inspekcji w Gnieźnie Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Poznaniu dbali o bezpieczeństwo uczestników przybywających na czuwanie do Lednicy w związku z odbywającym się tam XXII Spotkaniem Młodych.

 

 

Pielgrzymów na pola lednickie dowożą zwykle dziesiątki mniejszych i większych autokarów. Inspektorzy z Gniezna podczas pierwszego dnia lednickiego spotkania, gdy autokary zwoziły uczestników, skontrolowali dziewięć z nich.

 

 

- Jeden z kierowców autobusu polskiego przewoźnika został ukarany mandatem karnym w kwocie 2 tysięcy złotych za dwa naruszenia. Nie rejestrował prędkości pojazdu, swojej aktywności ani przebytej drogi – informuje WITD. - Analiza wydruku z tachografu wykazała, że kierowca jechał bez karty około 90 kilometrów, czyli przez ponad godzinę. Ponadto dane cyfrowe pobrane z karty wykazały, że przekroczył o 39 minut czas prowadzenia pojazdu bez przerwy.

 

Jak tłumaczył swoje zachowanie mundurowym kierowca - wyjeżdżając z pasażerami nie wiedział, czy w cztery i pół godziny zdąży dotrzeć na czas, więc jak powiedział, pierwszą godzinę jechał bez karty z wybraną na tachografie funkcją OUT, następnie zalogował kartę i jechał już do celu.

 

W stosunku do przewoźnika wszczęto postępowanie administracyjne zagrożone kara do 5.350 złotych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE