Reklama

Pleszewcy policjanci z "drogówki" zatrzymani przez Biuro Spraw Wewnętrznych. Usłyszeli zarzuty

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: zdjęcie poglądowe

Pleszewcy policjanci z "drogówki" zatrzymani przez Biuro Spraw Wewnętrznych. Usłyszeli zarzuty  - Zdjęcie główne

foto zdjęcie poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jak dowiedziało się "Życie Pleszewa" - w zeszłym tygodniu doszło w Pleszewie do poważnej akcji Biura Spraw Wewnętrznych Policji. W środę 1 grudnia "wewnętrzni" dokonali zatrzymania dwóch policjantów z pleszewskiej "drogówki". Sprawa jest rozwojowa.

Pleszewscy policjanci zatrzymani przez BSW - jest oficjalny komunikat

- Komendant Powiatowy Policji w Pleszewie otrzymał dokumenty z Prokuratury Rejonowej w Pleszewie, z których wynika, że dwóch policjantów usłyszało zarzuty dotyczące przestępstw korupcyjnych. Prokuratura Rejonowa w Pleszewie prowadzi śledztwo w tej sprawie. Policjnaci zostali zawieszni w czynnościach służbowych, a Komendant Powiatowy Policji w Pleszewie wszczął postępowanie dyscyplinarne, zmierzające do wydalenia policjantów ze służby z uwagi na ważny interes - brzmi treść komunikatu pleszewskiej policji.

Postępowanie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Pleszewie, powierzono je Biuru Spraw Wewnętrznych Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Śledczy przyznają "Życiu Pleszewa", że w ramach postępowania dokonano zatrzymania dwóch osób - funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Pleszewie.

- Mężczyznom prokurator przedstawił zarzut przyjęcia korzyści majątkowych - informuje "Życie Pleszewa" Maciej Meler, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp.

Środki zapobiegawcze wobec policjantów z komendy w Pleszewie

Jak informują "Życie Pleszewa" śledczy, decyzją prokuratora zastosowano obecnie wobec mężczyzn środki zapobiegawcze: w postaci dozoru policyjnego, poręczenia majątkowego w kwocie 30 i 15 tys. zł, zawieszenia w obowiązkach służbowych oraz zakazu opuszczania miejsca pobytu.

Postępowanie jest na wstępnym etapie - cały czas jest w toku.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy