Reklama

Pleszew. Oskarżony o molestowanie ks. Arkadiusz H. przyznał się do winy. "Ludzka słabość" tłumaczył. Jutro zapadnie wyrok?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Pleszew. Oskarżony o molestowanie ks. Arkadiusz H. przyznał się do winy. "Ludzka słabość" tłumaczył. Jutro zapadnie wyrok?  - Zdjęcie główne

Pleszew. Oskarżony o molestowanie ks. Arkadiusz H. przyznał się do winy

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Głośny proces w Sądzie Rejonowym w Pleszewie. "Ludzka słabość" - tak o swoich przewinieniach mówił ks. Arkadiusz H., oskarżany o molestowanie nieletnich.

Arkadiuszowi H. grozi nawet 10 lat więzienia. Ksiądz miał się dopuścić kilkunastu przestępstw o charakterze seksualnym wobec 15-latka. 

Przypomnijmy - o sprawie 52-letniego duchownego zrobiło się głośno po dokumencie braci Sekielskich "Zabawa w chowanego". Wtedy miał też miejsce protest przed kaliską kurią

Pleszew. Prokuratura zarzuca Arkadiuszowi H. przestępstwo o charakterze seksualnym:

W okresie od września 1998 roku do maja 2000 roku z góry powziętym zamiarem dopuścił się co najmniej kilkunastu przestępstw o charakterze seksualnym na szkodę 15-letniego pokrzywdzonego. W toku postępowania zgromadzono obszerny materiał, pozyskano również opinie biegłych. 

Do prokuratury w sprawie Arkadiusza H. zgłosiło się jeszcze sześć innych osób, ale większosć z tych spraw się przedawniła i śledztwa zostały umorzone.

Pleszew. Do tej pory ks. Arkadiusz H. nie przyznawał się do winy

Dzisiaj ks. Arkadiusz H. stanął przed Sądem Rejonowym w Pleszewie. Tym razem przyznał się do winy. 

- Zarzut, o którym tutaj mowa został przeze mnie popełniony. (...) Chcę z głębi serca pokornego bardzo serdecznie przeprosić. Jeszcze raz powtarzam - bardzo mocno przeprosić pana Bartłomieja, który wnosi dzisiaj w swoim oskarżeniu. Mam świadomość i poczucie ogromnej szkody, jaką przez swoją słabość ludzką, nieudolność, grzeszność dokonałem wobec pana Bartłomieja – mówił w sądzie Arkadiusz H.

Ksiądz tłumaczył, że nigdy nie chciał nikomu wyrządzić krzywdy. 

- Ludzka słabość spowodowała, że dzisiaj, na podstawie także minionych miesięcy, wielu przemyśleń, wielu modlitw, przeproszenia w duchu i modlitwy wstawienniczej w intencji osoby pokrzywdzonej, raz jeszcze wyznaję ze skruchą swoją winę. I proszę pana Bartłomieja (...) o wybaczenie moich słabości, moich grzechów i wnoszę o łaskę takiego braterskiego pojednania – jeśli jest to możliwe – ze strony osoby pokrzywdzonej przeze mnie. Bardzo serdecznie żałuję raz jeszcze. I mam świadomość, tak wiele zła swoją słabością, grzesznością dopuściłem się wobec pana Bartłomieja (...) – mówił Arkadiusz H. 

Pleszew. 52-latkowi - ks. Arkadiuszowi H. - grozi 10 lat więzienia

W pleszewskim sądzie na rozprawie przesłuchano świadków i ofiarę księdza.

Kolejne posiedzenie sądu w środę. Być może już jutro zapadnie wyrok w tej sprawie. 

Film braci Sekielskich "Zabawa w chowanego" został wyemitowany w maju ubiegłego roku. Dokument przedstawiał historię trzech mężczyzn wykorzystywanych przez tego samego księdza z diecezji kaliskiej – Arkadiusza H.

16 maja 2020 roku kuria diecezjalna w Kaliszu poinformowała, że "ks. Arkadiusz H. został suspendowany przez biskupa kaliskiego, zawieszony w pełnieniu posługi kapłańskiej  za postępowanie, które miało mieć miejsce w latach 1994-2000".

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy do Sądu Okręgowego w Kaliszu wpłynął pozew Jakuba Pankowiaka i Bartłomieja Pankowiaka w sprawie zadośćuczynienia za doznane krzywdy. Ofiary żądają po 500.000 zł odszkodowania. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy