Pracowity weekend mają za sobą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kępnie, którzy kontrolowali z jaką prędkością poruszali się kierowcy powiatu kępińskiego w terenach zabudowanych.
W sobotę (23 października) w miejscowości Świba, mundurowi zatrzymali 28-letniego obywatela Bułgarii, który poruszał się pojazdem marki Volkswagen. Mężczyzna jechał z prędkością 122 km/h w terenie, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h.
- Mężczyzna stracił swoje uprawnienia oraz został ukarany mandatem karnym - relacjonuje oficer prasowy z Komendy Powiatowej Policji w Kępnie.
Kolejne zatrzymanie pirata drogowego miało miejsce w 7:20 w poniedziałek (25 października). Kępińscy policjanci tym razem zatrzymali pojazd marki Mercedes, którym kierował 26-letni mieszkaniec Słupi (powiat kępiński). Kierowca pędził aż 198 km/h, tym samym przekraczając dopuszczalną prędkość o 148 km/h.
Mężczyzna stracił prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące, a także został ukarany punktami karnymi i wysokim mandatem.
Komentarze (0)