Reklama

Zielone osiedle powstanie w Poznaniu. "Młodnik" inspirowany wiejską osadą

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości VOX Active - spółka deweloperska należąca do znanego poznańskiego przedsiębiorcy - Piotra Voelkela - będzie budować nowe osiedle w stolicy Wielkopolski. "Młodnik", bo tak ma się nazywać kompleks domów, powstanie na Ławicy i będzie inspirowany wiejską osadą.

Kameralne i niezwykle ludzkie w skali i formie osiedle, które można także opisać jako współczesna osada, powstaje na terenie dawnej wsi Ławica, przy ulicach Witnickiej i Ławica, w miejscu folwarku oraz przyległego do niego parku - czytamy na stronie inwestycji. - W geście poszanowania historii tego miejsca, w przestrzenie wspólne osiedla wkomponowaliśmy cegły pochodzące z odkrytych fundamentów folwarku, a domy o ceglanej elewacji wyznaczają dokładny kształt starych zabudowań. Pozostałe domy celowo z nimi kontrastują, opowiadając o współczesności, dzięki nowoczesnym elewacjom z jasnego tynku, drewna, blachy a także żywej zieleni.

Etap drugi inwestycji Wille Bukowska. Budowa ma ruszyć w najbliższych tygodniach

Budowa "Młodnika" kontynuacja inwestycji pod nazwą Wille Bukowska. 

- Etap drugi, którego budowa rozpocznie się w ciągu najbliższych kilku tygodni, znajdzie się nieco dalej od ulicy Bukowskiej, w zacisznym otoczeniu, a od pierwszego etapu oddzieli go las będący dawniej parkiem dworskim. Na Młodniku powstanie docelowo osiedle inspirowane wiejską osadą, z 60 dwukondygnacyjnymi domami z ogrodami, mnóstwem zieleni wspólnej oraz centralnym punktem w postaci malowniczego placu - podaje VOX Active.

60 domów w zabudowie szeregowej i bliźniaczej

Domy - docelowo 60 - będą stawiane w zabudowie szeregowej oraz bliźniaczej. Budynki będą mieć od 80 do 101 m kw. powierzchni, różny układ i wykończenie elewacji. 

- Obserwujemy rynek i widzimy wyraźnie, że popularność i idący za nią sukces sprzedażowy osiągają odważne inwestycje. Takie, które odróżniają się architekturą, przy wysokiej jakości wykończenia - zwraca uwagę Agata Olszyńska, dyrektor marketingu w VOX Active. 

Domy będą wyposażone w pompy ciepła oraz fotowoltaikę

Na elewacjach ma znajdować się zieleń, która - jak przewiduje inwestor - przyczyni się do mniejszego zużycia energii potrzebnej do ogrzania (zimą), czy też schłodzenia (latem). Postawiono na rozwiązania, które mają ograniczyć wpływ inwestycji na środowisko.

- W standardzie znajdą się zarówno pompy ciepła, jak również instalacja fotowoltaiczna. Wśród wartości dodanych inwestor oferuje także ogrzewanie podłogowe w całym domu, wylewane schody, a nawet żaluzje zewnętrzne. Przestrzeń inwestycji zostanie zagospodarowana drogami, zielenią i oświetleniem ulic - informuje VOX Active.

Projekt przygotowywało biuro architektoniczne Insomia.

- Na kompaktowej powierzchni architekci zmieścili wszystko, co może stanowić dla klienta wartość dodaną - tj. przestronną przestrzeń dzienną, dużą kuchnię z oknem, dwie łazienki, a także 20-metrowy strych. Przed domami zaprojektowali także prywatne miejsca postojowe. Domy będą bardzo dobrze doświetlone, a to za sprawą suwanych okien, wysokich od podłogi do sufitu, które znajdą się na parterowej kondygnacji i będą wychodzić na spory taras. Otoczenie w postaci lasu i innych domów jednorodzinnych daje gwarancję, że tak pozostanie i nie przydarzy się sytuacja, w której wysoki budynek w sąsiedztwie odbierać będzie naturalne światło słoneczne - podaje VOX Active.

Ile kosztują domy w kompleksie Wille Bukowska w Poznaniu?

Ceny domów nie należą do najniższych. Mniejsze nieruchomości można kupić za nieco poniżej 1 mln zł. Natomiast te, których powierzchnia przekracza 100 m kw. to już wydatek około 1,4 mln zł. 

- Cennik domów odzwierciedla wysoką jakość oraz wiele nietypowych elementów, które klienci znajdą u nas w standardzie: pompy ciepła, fotowoltaika, zielone elewacje - mówi Jakub Zając, członek zarządu, dyrektor finansowy w VOX Active. - Warto zwrócić również uwagę na wartość samych gruntów w granicach miasta.

Warto zaznaczyć, że do sprzedaży trafiło już 16 pierwszych budynków. 

Kiedy planowane jest zakończenie budowy?

Deweloper zapowiada zakończenie inwestycji w drugiej połowie przyszłego roku.

- Mamy decyzję o pozwoleniu na budowę i kwestią najdalej kilku tygodni jest rozpoczęcie prac przy budowie Młodnika. Te potrwają łącznie kilkanaście miesięcy, co jest możliwe przy relatywnie niedużej skali tego przedsięwzięcia - informuje Marek Waliszka, członek zarządu, dyrektor działu inwestycji w VOX Active.  

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy