Reklama

Pijany leżał na ruchliwej drodze. Policjanci uratowali mu życie [WIDEO]

Opublikowano: wt, 8 maj 2018 11:18
Autor:

Pijany leżał na ruchliwej drodze. Policjanci uratowali mu życie [WIDEO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wielkopolska. Policjanci uratowali mężczyznę, który kompletnie pijany leżał wieczorem na ruchliwej drodze krajowej.

 

- Dzięki gnieźnieńskim funkcjonariuszom drogówki nie doszło do tragedii. W ostatniej chwili auto jadące przed nimi, a zaraz potem oni sami ominęli leżącego na jezdni 55-letniego mężczyznę, po czym zatrzymali swój pojazd. Za radiowozem jechały dwa TIR-y, które najprawdopodobniej nie uniknęłyby najechania na pieszego – informuje Anna Osińska z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Wszystko wydarzyło się w nocy z 2 na 3 maja na ruchliwej drodze krajowej nr 15 w Wymysłowie niedaleko Trzemeszna. Funkcjonariusze gnieźnieńskiej drogówki patrolowali trasę nieoznakowanym radiowozem z wideorejestratorem. To urządzenie nagrało dramatyczne chwile.

- W pewnym momencie kierowca samochodu osobowego jadącego przed nimi, wykonał nagły ruch w lewo, omijając nieznaną przeszkodę leżącą na drodze. Policjanci wykonali ten sam manewr, zauważyli jednocześnie, że przeszkodą był człowiek – wyjaśnia Osińska. - Za nieoznakowanym radiowozem jechały dwa TIR-y. Ułamki sekund dzieliły je od tragedii.

Policjanci, jak informuje komenda, natychmiast zatrzymali się, podeszli do leżącego mężczyzny, który na szczęście nie posiadał żadnych obrażeń. Nie miał też na sobie żadnych odblasków. Okazał się nim 55-letni mieszkaniec gminy Trzemeszno. Badanie na obecność alkoholu w organizmie wypadło pozytywnie. 55-latem miał ponad 2 promile. Policjanci odwieźli mężczyznę radiowozem do domu.

- Jednocześnie sporządzili wniosek o ukaranie 55-latka za stworzenie bezpośredniego zagrożenia w ruchu drogowym oraz brak elementów odblaskowych w terenie niezabudowanym od zmierzchu do świtu – dodaje Osińska.

Policja po raz kolejny apeluje do kierowców i innych uczestników ruchu, by zgłaszali na mundurowym sytuacje, w których osoby ubrane na ciemno poruszają się drogami bez odblasków. Być może dzięki temu uda się zapobiec tragedii.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE