Reklama

Pierwszy Ptasi Bufet w Wielkopolsce powstał w Krotoszynie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pixabay

Pierwszy Ptasi Bufet w Wielkopolsce powstał w Krotoszynie  - Zdjęcie główne

Pierwszy Ptasi Bufet w Wielkopolsce powstał w Krotoszynie | foto pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Pierwszy Ptasi Bufet w Wielkopolsce powstał w Krotoszynie

Pierwszy Ptasi Bufet w Wielkopolsce powstał w sobotę, 24 lipca w Parku Miejskim im. Wojska Polskiego w Krotoszynie.  Urządzenie ma służyć do karmienia ptactwa wodnego.

Pierwszy Ptasi Bufet w Wielkopolsce. Powstał w Krotoszynie.

Ptasi Bufet został zamontowany przez Justynę Adamczyk i Mateusza Gabrysia. Firma działa od 2 lat w Polsce i jest to już ich 62. urządzenie w 30. mieście. Opiekunem parku jest Krzysztof Macioch, mieszkaniec Krotoszyna.

Jak działa bufet dla ptaków? 

To urządzenie ma wydawać karmę dla ptactwa wodnego. Zostało wymyślone po to, żeby ludzie nie dokarmiali ptaków produktami spożywczymi, zwłaszcza pieczywem. Takie jedzenie powoduje, że ptaki chorują i przez to później zdychają. 

Na stronie gloswielkopolski.pl Justyna Adamczyk wyjaśnia jak działa przyrząd:

Na urządzeniu znajdują się informacje co jest dobre, a co niedobre oraz kilka ciekawostek o łabędziu i o kaczce. Urządzenia utrzymuje prywatna firma, z tych wrzutek, które tutaj są. Jak to działa? Wrzucamy 2 zł, przekręcamy pokrętło o 360 stopni i wysypuje nam się solidna porcja karmy - czytamy.

Urządzenie znajduje się w Krotoszynie, przy stawie od strony komendy policji.

Kto wpadł na pomysł stworzenia ptasiego bufetu?  

Krzysztof Macioch wpadł na pomysł, żeby ptasi bufet powstał w Krotoszynie. Oczywiście było to możliwe dopiero po uzgodnieniu z konserwatorem zabytków i Urzędem Miejskim w Krotoszynie. 

Otwieramy pierwszy ptasi bufet. Jest on zainstalowany po to, żeby nie karmić ptaszków chlebem, bo to nie jest dobre. Tylko tutaj mamy ziarenko, wrzucamy dwójeczkę, wylatuje to ziarenko i ptaszki są szczęśliwe - mówi Krzysztof Macioch dla gloswielkopolski.pl

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy