Reklama

Pierwsza ofiara koronawirusa w Polsce! W Wielkopolsce są już trzy przypadki zarażenia

Opublikowano:
Autor:

Pierwsza ofiara koronawirusa w Polsce! W Wielkopolsce są już trzy przypadki zarażenia  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wielkopolska. Chodzi o córkę pacjentki hospitalizowanej w oddziale chorób zakaźnych Szpitala Miejskiego w Poznaniu oraz mężczyznę, który miał z pacjentką kontakt. O sprawie poinformował portal krotoszynska.pl. 

 

 

[Z OSTATNIEJ CHWILI! AKTUALIZACJA]

 

Zmarła pierwsza osoba chora na koronawirusa w Polsce. 57-letnia kobieta była pierwszą osobą, u której potwierdzono zakażenie śmiertelną chorobą. Pomimo tego, że kobieta nie podróżowała w ostatnim czasie do państw, gdzie koronawirus jest bardziej rozwinięty, to zarażenie mogło nastąpić kilkanaście dni wcześniej, gdy kobieta miała kontakt z osobą, która wróciła z Włoch.

Pacjentka przebywała na oddziale zakaźnym Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia w Poznaniu. Stan kobiety był określany przez lekarzy jako krytyczny.

 

 

 

 

Kolejne dwa przypadki koronawirusa potwierdziły badania przeprowadzone w poznańskim laboratorium, a dotyczą osób, które dotychczas przebywały w kwarantannie.

 

Jest to córka pacjentki, która od 8 marca przebywa na oddziale chorób zakaźnych Szpitala Miejskiego w Poznaniu. W drugim przypadku chodzi o mężczyznę, z bezpośredniego kontaktu z osobą już hospitalizowaną. Pacjenci zostali przetransportowani na oddział zakaźny poznańskiego szpitala i obecnie znajdują się pod opieką lekarzy. Ich stan lekarze określają jako dobry – wyjaśnia Tomasz Stube, rzecznik prasowy wojewody wielkopolskiego.

 

Z powodu koronawirusa wojewoda zamyka kolejne placówki

Ponadto w związku z zapobieganiem i przeciwdziałaniem koronnawirusowi wojewoda wielkopolski wydał decyzję o czasowym zawieszeniu działalności, na terenie całego województwa, w placówkach wsparcia dziennego, centrach i klubach integracji społecznej, dziennych domach i klubach seniora, środowiskowych domach samopomocy oraz warsztatach terapii zajęciowej. Obostrzenia obowiązują do 25 marca 2020 r. 

 

 

Koronawirus w Oleśnicy

Z kolei tuż „za miedzą”, w Oleśnicy, również odnotowano pierwszy przypadek koronowirusa. Tyczy się on młodego mężczyzny, który niedawno wrócił z Anglii. Ten z wysoką gorączką sam stawił się w szpitalu przy ul. Koszarowej we Wrocławiu. Z informacji przekazanych przez służby sanitarne wynika, że stan mężczyzny jest dobry.

 

Potwierdzam, to pierwszy przypadek koronawirusa w powiecie oleśnickim. Na chwilę obecną musimy podjąć działania, które ustalą z kim zarażony mężczyzna miał w ostatnim czasie kontakt. Osoby te muszą zostać w takim wypadku objęte naszym nadzorem – wyjaśnia Urszula Kozioł z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Oleśnicy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE