Reklama

Parking dla kibiców gości: Zdecydowanie podniosłoby poziom bezpieczeństwa

Opublikowano: czw, 15 lut 2018 17:48
Autor:

Parking dla kibiców gości: Zdecydowanie podniosłoby poziom bezpieczeństwa  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wielkopolska. W Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu odbyło się posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Bezpieczeństwa Imprez Masowych funkcjonującego pod przewodnictwem wojewody Zbigniewa Hoffmanna. Chodź w żadnym przypadku nie było zagrożone zdrowie i życie ponad 268 tysięcy uczestników tych imprez w ramach Ekstraklasy, to członkowie Zespołu wskazują na potrzebę utworzenia parkingu dla kibiców drużyn goszczących w Poznaniu.

Uczestnicy posiedzenia WZIdsBIM ocenili pozytywnie ubiegłoroczną rundę jesienną spotkań piłkarskich w ramach rozgrywek Lotto Ekstraklasy rozgrywanych na INEA Stadionie. Podczas 21 meczów rozegranych na INEA Stadionie w żadnym przypadku nie było zagrożone zdrowie i życie ponad 268 tysięcy uczestników tych imprez. W trakcie posiedzenia poruszone zostały takie kwestie jak ocena stanu bezpieczeństwa w trakcie organizowanych meczów na INEA Stadionie w rundzie jesiennej oraz stan przygotowań stadionu do rundy wiosennej, a przede wszystkim do meczów podwyższonego ryzyka KKS Lech Poznań z Pogonią Szczecin, Śląskiem Wrocław i Lechią Gdańsk.

 

Podczas spotkania podmioty zabezpieczające imprezy masowe na INEA Stadionie wskazały na potrzebę utworzenia parkingu dla kibiców drużyn goszczących w Poznaniu. Na podstawie tych wniosków wojewoda Zbigniew Hoffmann wystosował pismo do prezydenta Poznania. - Powstanie takiego parkingu zdecydowanie podniosłoby poziom bezpieczeństwa w aspekcie organizacji i prowadzenia meczów piłkarskich. Rekomendację zespołu do spraw Bezpieczeństwa Imprez Masowych postanowiłem przedstawić prezydentowi Poznania. Liczę na jej rozważenie i wykorzystanie w działaniach na rzecz porządku publicznego w mieście – mówi wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE