Reklama

Pan Józef musi się stawić w sądzie. Jeżeli żyje to ma 124 lata

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Pan Józef musi się stawić w sądzie. Jeżeli żyje to ma 124 lata - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Sąd Rejonowy w Ostrowie Wielkopolskim wezwał do stawiennictwa mężczyznę, który dziś miałby 124 lata. Rodzina nie ma z nim kontaktu od czasów II wojny światowej, ale formalnie nie został dotąd uznany za zmarłego.

Józef Dybała urodził się jeszcze w XIX wieku, a dokładniej 23 stycznia 1897 roku, w miejscowości Łojewo (województwo kujawsko-pomorskie). Z ogłoszenia zamieszczonego przez pracowników sądu w dzienniku "Rzeczpospolita", dowiadujemy się, że jego syn złożył wniosek o uznanie ojca za zmarłego.

Po wybuchu II wojny światowej Józef Dybała, który był funkcjonariuszem Policji Państwowej, został internowany przez władze radzieckie. Jego ostatnia pisemna wiadomość była datowana na 23 grudnia 1940 roku i pochodziła najprawdopodobniej z Moskwy.

Choć to niemożliwe, żeby pan Józef jeszcze żył, sąd ma obowiązek wezwać go do stawiennictwa, bo tak mówią przepisy. Wezwanie do udziału w sprawie, nawet w przypadku postępowań o uznanie za zmarłego, jest obligatoryjne. Jeśli Józef Dybała nie stawi się do sądu w terminie trzech miesięcy może być... uznany za zmarłego".

Oprócz tego sąd wzywa też wszystkie osoby, które mogą mieć jakieś informacje o Józefie Dybale - być może ktoś go widział lub wie, gdzie żył. Taka wiadomość może też być wartościowa dla potomków przedwojennego policjanta.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy