Reklama

Palił starymi meblami w piecu, postawił atrapę pojemnika na odpady

Opublikowano:
Autor:

Palił starymi meblami w piecu, postawił atrapę pojemnika na odpady - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wielkopolska. Palenie w piecu odpadami komunalnymi. Straż Miejska. Eko Patrol. Zanieczyszczone powietrze.

 

Jak wiadomo, spalanie śmieci w przydomowych piecach wpływa poważnie na jakość powietrza w okolicy. Strażnicy miejscy dostają zgłoszenia w tych sprawach, głownie tam gdzie użytkowane są piece na opał stały. Dla osób, którzy postanowili nie zastosować się do prawidłowego palenia w piecach może być to kosztowna decyzja.

 

Zgłoszenie o spalaniu śmieci na terenie nieruchomości mieszkalnej, otrzymali funkcjonariusze Eko Patrolu. Autor zgłoszenia skarżył się na nieprzyjemny zapach spalanych śmieci w całej okolicy.

 

Podczas czynności kontrolnych, poznańscy funkcjonariusze nie mieli żadnych zastrzeżeń do materiałów palonych w piecu. Jednak strażnicy zauważyli, że w całej okolicy przy ul. Obronickiej unosił się uciążliwy zapach. Postanowili więc skontrolować kolejne nieruchomości.

 

Na terenie działalności gospodarczej, ujawnili duże ilości płyt wiórowych, które były rozdrobnione i gotowe do spalenia w piecu. We wiadrach z popiołem uwagę strażników przykuły metalowe elementy okuć meblowych. Nie było więc żadnych wątpliwości co do tego, że na tym terenie pali się w piecu starymi meblami.

 

Pojemnik do odpadów zmieszanych, na który zwrócili uwagę funkcjonariusze, nie posiadał oznaczenia ZM GOAP (Związek Międzygminny Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznańskiej). Okazało się, że pojemnik spełniał rolę jedynie atrapy, ponieważ właściciel nie złożył deklaracji do ZM GOAP. Najprawdopodobniej wszystkie odpady komunalne były spalane zimą, a latem były wywożone do okolicznych lasów.

Właściciel otrzymał najwyższy możliwy mandat, a strażnicy wysłali informacje do ZM GOAP oraz do Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE