Reklama

Ojciec zamknął drzwi na klucz. Okradli go synowie i ich koleżanka

Opublikowano:
Autor:

Ojciec zamknął drzwi na klucz. Okradli go synowie i ich koleżanka - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wielkopolska. Co w rodzinie to nie zginie? Tym przysłowiem nie kierowali się dwaj młodzi mężczyźni. 19- i 17-latek okradli ojca. Pomagała im koleżanka. Teraz trójce sprawców grozi do 10 lat więzienia.

 

 

 Do zdarzenia doszło na początku stycznia. 19-latek nie mieszkał z ojcem. Natomiast, po otrzymaniu przepustki w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym, do domu rodzinnego wrócił 17-latek. Feralnego dnia, chłopakom towarzyszyła 18-latka z powiatu legnickiego.

Rawiczanin w pracy
Ojciec 19- i 17-latka przechowywał wartościowe przedmioty w jednym z pokoi. Przed wyjściem do pracy, zamknął drzwi na klucz. Mężczyzna nie chciał, by ktokolwiek wchodził do wnętrza pomieszczenia. 

 

Kiedy wrócił z pracy, zauważył wyważony zamek w drzwiach i brak laptopa, odtwarzacza do muzyki oraz innych przedmiotów. Wartość skradzionego mienia to 3.100 złotych - relacjonuje asp. sztab. Beata Jarczewska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Rawiczu.

 

Ojciec podejrzewał, że za włamaniem mogą stać jego synowie. 

Zgłosił kradzież policji
Rawiccy kryminalni potwierdzili przypuszczenia pokrzywdzonego. - We włamaniu 17- i 19-latkowi towarzyszyła  ich koleżanka, 18-letnia mieszkanka powiatu legnickiego - dodaje policjantka.

 Sprawcy spieniężyli łup
Skradzione mienie trafiło do lombardów w dwóch miastach. Policjanci odzyskali przedmioty, które były zastawione w Rawiczu. Te rzeczy wróciły do prawowitego właściciela. Funkcjonariusze starają się również odzyskać mienie zastawione w Legnicy.

Przyznali się
Nastolatkowie usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem. Przyznali się do zarzucanego im czynu. Wszystkim trojgu grozi do 10 lat więzienia.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE