Reklama

Ogólnopolska pielgrzymka ludzi pracy do sanktuarium w Kaliszu [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Po raz 31. pracownicy i pracodawcy pielgrzymowali do Narodowego Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu. W bazylice uczestniczyli we mszy św., odprawionej przez bpa Damiana Bryla.

1 maja ludzie pracy z całej Polski zjechali do Kalisza. Pielgrzymka do sanktuarium świętego Józefa organizowana jest przez Zarząd Regionu NSZZ "Solidarność" Wielkopolska Południowa. Co roku odbywa się w liturgiczne wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika.

Dla pątników w sanktuarium odprawiona została msza św. w intencji Ojczyzny i ludzi pracujących - pod przewodnictwem biskupa Damiana Bryla, ordynariusza diecezji kaliskiej.

W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele władz centralnych, samorządowcy, delegacje związkowców, przedstawiciele pracodawców i mieszkańcy Kalisza. Okolicznościowe listy do pracowników i pracodawców skierowali prezydent RP - Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki. 

Po nabożeństwie, uczestnicy pielgrzymki tradycyjnie podzielili się chlebem i złożyli wiązanki kwiatów pod pomnikiem papieża Jana Pawła II. Uroczystość uświetnił występ Orkiestry Reprezentacyjnej Polskich Sił Powietrznych - pod batutą majora Pawła Joksa.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy