Reklama

Od miesiący stoi przy drodze krajowej: Wychudła, zmizerniała, aż przykro na nią patrzeć

Opublikowano: ndz, 7 sty 2018 18:00
Autor:

Od miesiący stoi przy drodze krajowej: Wychudła, zmizerniała, aż przykro na nią patrzeć - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Niecodzienne zjawisko przy drodze krajowej nr 36 w Wielkopolsce. Od miesięcy przy trasie błąka się bezdomna koza. Zwierzę choć udomowione, nie daje się schwytać...

 

- Wychudła, zmizerniała, aż przykro na nią patrzeć. Człowiek się przejmuje, bo chodzi wzdłuż drogi, jak ja ktoś potrąci – ubolewa jedna z krotoszynianek.

 

Ponadto po naszym artykule sprzed kilku tygodni pojawili się chętni zapewnić kózce dach nad głową. - Spróbujemy zorganizować kozie przetrwanie przez zimę lub na stałe. Tato zajmuje się sprawami stricte rolniczymi i zwierzęcymi – deklarowana jedna z naszych czytelniczek.

 

Problem w tym, że zwierzę jest dzikie i nieufne. Na widok człowieka znika w zaroślach. Jak na razie wyłapanie zwierzęcia powierzono Międzygminnemu Związkowi Eko Siódemka w Krotoszynie. – Mamy z nimi umowę w sprawie wyłapywania bezdomnych zwierząt – informował Jacek Paluszkiewicz z referatu rolnictwa i ochrony środowiska w kobylińskim urzędzie.

 

Pracownicy związku od dłuższego czasu regularnie odwiedzają miejsce schronienia kozy i dokarmiają ją. Próbują oswoić zwierzę. Nie jest to jednak tak proste jakby się z pozoru wydawało.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE