Młody mieszkaniec gminy Wągrowiec miał znęcać się psychicznie i fizycznie nad rodzicami od około roku.
- Będąc pod wpływem alkoholu prowokował do bójek, wyzywał słowami wulgarnymi, szarpał za ubranie, biegał po domu z nożami - informuje asp. Dominik Zieliński, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wągrowcu.
22-latek spod Wągrowca podejrzany o znęcanie się nad rodzicami
Policja została zaalarmowana, kiedy 22-latek wszczął kolejną awanturę - w sobotę, 14 października. Interweniujący na miejscu funkcjonariusze musieli obezwaładnić agresora.
Znajdował się on w stanie nietrzeźwości - około 1,6 promila - prowokował awanturę chcąc pobić swojego ojca - relacjonuje asp. Dominik Zieliński.
Po zatrzymaniu mężczyznę przewieziono do komendy. W międzyczasie, pokrzywdzeni złożyli doniesienie o popełnieniu przestępstwa. Kiedy 22-latek wytrzeźwiał, prokurator postawił mu zarzut znęcania się nad rodzicami. Sąd przychylił się do wniosku o tymczasowe aresztowanie mieszkańca gminy Wągrowiec. Najbliższe trzy miesiące spędzi za kratami.
Na terenie powiatu wągrowieckiego aresztowano 16 osób podejrzanych o krzywdzenie najbliższych
To nie pierwszy taki przypadek w tym roku na terenie powiatu wągrowieckiego. Jak informuje policja, sąd - na wniosek prokuratury - w ciągu ostatnich miesięcy zdecydował o aresztowaniu 16 osób, podejrzanych o przestępstwa przeciwko najbliższym.
15 z nich to mężczyźni, jedna to kobieta. W 4 prowadzonych postępowaniach podejrzani sprawcy znęcali się nad rodziną, w tym nad małoletnimi dziećmi. W trzech postępowaniach aresztowani podejrzani - w wieku 22, 23 i 24 lata - znęcali się nad swoimi rodzicami - podaje asp. Dominik Zieliński.
Pokrzywdzeni doznawali różnych form agresji: upokarzania, przemocy psychicznej, gróźb, również - z użyciem niebezpiecznych narzędzi - oraz przemocy fizycznej.
Co zrobić, kiedy doznajesz przemocy?
Nie wolno przyzwalać na jakiekolwiek przejawy przemocy. Kiedy w naszym domu, najbliższym otoczeniu, po sąsiedzku komuś dzieje się krzywda, należy reagować.
Pierwszym krokiem może być skorzystanie z Niebieskiej Linii, Warto skorzystać z kontaktu z dzielnicowym z rejonu, opowiedzieć o sytuacji. Decyzja o założeniu niebieskiej karty w rodzinie, pozwoli na czasową kontrolę i monitorowanie sytuacji w rodzinie przez policję, czy pracowników socjalnych - aż do czasu zażegnania konfliktu, a w przypadku jego eskalacji, bardziej stanowczych kroków, wraz z nakazem opuszczenia lokalu, czy zakazem zbliżania się włącznie - podkreśla asp. Dominiki Zieliński.
PRZECZYTAJ TAKŻE: Diagnoza: nowotwór złośliwy. – Straciłam pierś, ale zyskałam znacznie więcej – mówi dziennikarka Miranda Korzeniowska
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.