Reklama

Nowy oddział geriatryczny w Wielkopolsce. Pacjentami zaopiekuje się szpital w Koninie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Nowy oddział geriatryczny w Wielkopolsce. Pacjentami zaopiekuje się szpital w Koninie - Zdjęcie główne

Zdjęcie poglądowe | foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Nowy oddział geriatryczny w Wielkopolsce. Już niebawem pacjentów ze schorzeniami wieku podeszłego będzie leczył szpital w Koninie. Na razie odział będzie liczył 20 łóżek.

Wielkopolski oddział NFZ rozstrzygnął konkurs na uruchomoenie nowego oddziału geriatrycznego, który od 1 kwietnia ma zacząć przyjmować pacjentów z Wielkopolski. Oddział utworzy Wojewódzki Szpital Zespolony im. dr. Romana Ostrzyckiego w Koninie. 

Jakimi pacjentami zajmują się oddziały geriatryczne?

Oddziały geriatryczne zajmują się opieką nad pacjentami powyżej 60. roku życia. W tym wieku często chorują oni nie na jedną, ale kilka współwystępujących chorób, a geriatria skupia się na szczegółowym podejściu do ich leczenia.

Często celem hospitalizacji w oddziale jest nie tylko przywrócenie pacjenta do zdrowia czy podniesienie stanu zdrowia chorego na najwyższy możliwy poziom, ale też diagnostyka trudna do wykonania w warunkach ambulatoryjnych.

Oddział w konińskim szpitalu będzie liczył 20 łóżek

Oddział geriatryczny w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. dr. Romana Ostrzyckiego w Koninie rozpocznie działalność od 20 łóżek.

Wielkopolski oddział NFZ będzie przyglądał się jak funkcjonuje oddział i analizował jego działalność, czyli głównie liczbę przyjmowanych pacjentów. Od tego będzie zależało ewentualne powiększenie oddziału o kolejne łóżka w przyszłości.

- Od dłuższego czasu nosiliśmy się z zamiarem utworzenia oddziału geriatrycznego i cieszymy się, że tak się stanie. Staramy się stale doskonalić nasz szpital, a teraz możemy poszerzyć ofertę o kolejny zakres świadczeń - zgodny z potrzebami społeczeństwa, czyli zapewnieniem kompleksowej diagnostyki i terapii osobom starszym - tłumaczy Krystyna Brzezińska, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. dr. Romana Ostrzyckiego w Koninie.

Obecnie - jak informuje - placówka pracuje nad określeniem zasad przyjęć pacjentów na oddział.

Chcemy, żeby były bardzo jasne i przystępne do zrozumienia. O efektach będziemy informować na bieżąco - zapewnia.

Do tej pory w Wielkopolsce działały dwa oddziały geriatryczne. Jeden - w Wojewódzkim Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych „Dziekanka” w Gnieźnie, a drugi - w Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrowie Wielkopolskim.

Na obu oddziałach łącznie jest 50 łóżek (30 w Gnieźnie i 20 w Ostrowie Wielkopolskim), a od kwietnia baza ta zostanie poszerzona o kolejnych 20 miejsc w Szpitalu w Koninie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy