Reklama

Nielegalny postój taksówek w Powidzu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Inspektorzy Inspektoriatu Transportu Drogowego z Konina skontrolowali kierowców taksówek w Powidzu. Ustalono, że w miejscu do tego nieprzeznaczonym urządzono postój taksówek.

Powidzcy taksówkarze w weekendy głównie rozwożą amerykańskich żołnierzy, którzy stacjonują w jednostce nieopodal. Niestety często czekają na swoich pasażerów w miejscach do tego nieprzystosowanych. Interweniowali wielkopolscy inspektorzy, policjanci i żandarmeria.

10 grudnia, w ramach wspólnych działań kontrolnych przy współudziale Żandarmerii Wojskowej w Powidzu oraz funkcjonariuszy Policji ze Słupcy, poddano kontroli taksówkarzy na terenie gminy Powidz. Ustalono, że kierowcy na miejscu do tego nieprzeznaczonym urządzili sobie postój taksówek, co było bezpośrednią przyczyną podjętych działań kontrolnych. Inspektorzy z Konina sprawdzili dokumenty kierowców, którzy zostali tego dnia pouczeni o braku możliwości parkowania w miejscach do tego niewyznaczonych oraz objętych zakazem postoju. W jednym przypadku kierowca, a zarazem właściciel przedsiębiorstwa, nie posiadał ważnych badań technicznych taksówki. Inspektorzy zatrzymali dowód rejestracyjny, a za brak badań pojazdu przewoźnika czeka postępowanie administracyjne.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy