Reklama

Buraki za ciężkie o dwie tony. Kontrola ITD

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Pojazd przewożący buraki cukrowe przekroczył dozwoloną wagę załadunku o dwie tony. Za duża ilość ładunku spowodowała przekroczenie dozwolonego nacisku pojedynczej osi napędowej na drogę. Naruszenia ujawnili inspektorzy ITD z Leszna.

Samochód przewożący buraki cukrowe został zatrzymany na konrtolę 2 grudnia na jednej z dróg w powiecie rawickim. Pojazd skierowano do punktu kontroli masy i nacisków osi pojazdów w Topólce. Samochod z załadunkiem ważył łącznie 42,3 t, a maksymalnie mógł ważyć 40 t. Nacisk pojedynczej osi napędowej samochodu ciężarowego na drogę wynosił 12,2 t i przekraczał dozwoloną normę o 0,7 tony.

Nieprawidłowy przewóz wstrzymano do momentu usunięcia naruszenia. Przewoźnikowi może grozić kara o kwocie do 8 tysięcy złotych.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy