Reklama

Nie żyje tygrys z poznańskiego ZOO [WIDEO]

Opublikowano:
Autor:

Nie żyje tygrys z poznańskiego ZOO [WIDEO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wielkopolska. Smutne wieści dotarły do nas z poznańskiego ZOO. Nie żyje Gideon - tygrys z nielegalnej hodowli.

 

 

 

Na facebook’u poznańskiego ZOO zamieszczono informację o śmierci jednego z podopiecznych ogrodu zoologicznego. Tygrys Gideon był jednym ze zwierząt zabezpieczonych na terenie Nowego ZOO z nielegalnej hodowli w Pyszącej pod Śremem.

 

- Z ogromną rozpaczą pożegnaliśmy jednego z zabezpieczanych przez nas tygrysów, pochodzących z nielegalnej hodowli zwierząt egzotycznych, prowadzonej pod przykrywką cyrku. Gideon trafił do nas wraz z bratem, Sokką, ponad dwa lata temu. Z koszmarnych warunków utrzymania. Nie doczekał końca procesu, który przeciwko jego właścicielowi toczy się przed Sadem Okręgowym w Poznaniu (pierwsze nieprawomocne wyroki i przepadek zwierząt orzeczono w Sądzie Rejonowym w Śremie, natomiast główne wątki sprawy nadal są procedowane) - informuje ZOO.

 

 

- Gideon był kochanym miziakiem, wraz z bratem w poznańskim zoo uzyskał spokój i dobrostan na dużym lesistym wybiegu. Bawił się, szalał, cieszył każdego dnia. Odszedł z powodu typowego dla cyrkowych mieszańców o niewiadomym pochodzeniu, hodowanych i brutalnie tresowanych dla widowisk cyrkowych z ich udziałem bądź sprzedawanych na części ciała, powodu: zniszczonych nerek. Bardzo współczujemy Zosi i Marcinowi, bo im zawdzięczał życie i ratunek. Bardzo boimy się o brata, Sokkę, jak tylko pandemia pozwoli - sprawdzimy jego nerki. Świat bez tygrysa Gideona będzie gorszy, pusty. Bez jego ocierania się, pufania, cudownych skoków i polowań. Pusty dla nas, pracowników zoo. Ale niech biega wolny w tygrysim niebie, bez bólu i bez obecności ludzi, którzy ten ból zadali.. A my będziemy nadal apelować o ochronę tygrysów, całkowity zakaz ich hodowli i transportów, zakaz widowisk cyrklowych z ich udziałem. Dziś płaczemy - dodają pracownicy.

 

 

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE