Reklama

Nawet 700 złotych podwyżki w Biedronce. Pracownicy innych marketów też mają dostać wyższe pensje

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Materiały prasowe Biedronki

Nawet 700 złotych podwyżki w Biedronce. Pracownicy innych marketów też mają dostać wyższe pensje - Zdjęcie główne

Pracownicy Biedronki od stycznia mają dostać wyższe pensje | foto Materiały prasowe Biedronki

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od około 500 do 700 zł mają wzrosnąć pensje pracowników Biedronki - zapowiedział właściciel marketów. - Sprzedawca - kasjer, rozpoczynający pracę w sieci, zarobi od stycznia 2023 r. nie mniej niż 3.950 zł - przekazano w oficjalnym komunikacie. To nie jedyna sieć, która zapowiedziała podwyżkę wynagrodzeń.

Podwyżki ma dostać ponad 60 tys. pracowników Biedronki - sklepów oraz centrów dystrybucyjnych. Mają wynieść od około 500 do 700 zł. 

Biedronka w skali roku przeznaczy na podwyżki dla pracowników na podstawowych stanowiskach prawie 600 milionów złotych - informuje w komunikacie prasowym sieć marketów, której właścicielem jest spółka Jeronimo Martins. 

Biedronka zapowiedziała podwyżki pensji pracowników 

Jak przekazuje spółka, rozpoczynający pracę w sieci sprzedawca - kasjer zarobi od stycznia 2023 r. od 3.950 zł do 4.300 zł brutto, a jeśli ma staż powyżej 3 lat - od 4.100 zł do 4.550 zł brutto. Natomiast, nie mniej niż 5.800 zł ma wynosić pensja początkującego kierownika sklepu, a magazyniera - między 4.300 a 4.600 zł. 

To kolejna podwyżka wynagrodzeń dla naszych pracowników. Mimo wymagającego okresu, naznaczonego wysoką presją, jako firma podejmujemy zdecydowane działania, by być pracodawcą pierwszego wyboru w Polsce, a praca w Biedronce to pewność stabilności - podkreśla Jarosław Sobczyk, dyrektor personalny i członek zarządu sieci Biedronka. 

Podwyżki płac także w Kauflandzie, Lidlu i Aldi

Biedronka to nie jedyna sieć, która przewiduje podwyżki. Wcześniej podniesienie pensji pracownikom zapowiedzieli Kaufland oraz Lidl i Aldi. 

Od stycznia 2023 r. osoby rozpoczynające pracę na stanowisku kasjer - sprzedawca, w zależności od lokalizacji, mogą liczyć na wynagrodzenie w wysokości 4.200-4.800 zł brutto. Po roku pracy otrzymają wynagrodzenie w wysokości 4.400-5.000 zł brutto. Zatrudnieni w centrach dystrybucyjnych na stanowisku magazynier wydania towaru, w zależności od doświadczenia, otrzymają wynagrodzenie w wysokości 4.300-4.800 zł brutto - czytamy w komunikacie prasowym Kauflandu.  

Natomiast od 4.200 do 5.150 zł brutto na początku zatrudnienia ma wynosić od stycznia pensja w sieci Lidl. Spółka już w listopadzie zapowiedziała wzrost płac od nowego roku.

Już po roku pracy pracodawca gwarantuje wzrost płacy do poziomu - 4.400 zł brutto do 5.350 zł brutto, a po dwóch latach stażu pracy od 4.600 zł brutto do 5.600 zł brutto - przekazano w komunikacie. 

Uposażenia pracowników podniesie również sieć Aldi. Początkujący sprzedawcy będą mogli liczyć na pensję między 3.710 a 4.210 zł. Z kolei, pracownicy magazynów na starcie mają od stycznia zarabiać 4.160 zł. Podwyżki przewidziano także dla kadry kierowniczej sklepów. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy