Reklama

Zabijał karpie bez ogłuszania? Zawiadomiono prokuraturę

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Screen z filmu fundacji Viva!

Zabijał karpie bez ogłuszania? Zawiadomiono prokuraturę - Zdjęcie główne

Zabijał karpie bez ogłuszania? Zawiadomiono prokuraturę | foto Screen z filmu fundacji Viva!

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Powiatowy Lekarz Weterynarii w Ostrowie Wlkp. powiadomił prokuraturę o znęcaniu się nad karpiami na jednym ze stoisk w Antoninie w gminie Przygodzice. Ryby miano zabijać bez ogłuszania. Proceder zarejestrowali aktywiści fundacji Viva.

Karpiami handlowano na stoisku w Antoninie, pod Ostrowem Wielkopolskim. Jak ustalili aktywiści Fundacji Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva!, sprzedawca umożliwiał zakup ryb bez głowy i wypatroszonych. Ukrytą kamerą zarejestrowali sposób, w jaki sposób uśmiercano ryby.

Zabijanie bez ogłuszania, patroszenie żywych ryb, urywanie głów, używanie nieodpowiednich narzędzi (nóż do chleba z piłką), to wielokrotnie zarejestrowane na nagraniu sytuacje - napisała na swoim profilu w mediach społecznościowych fundacja. 

Ponadto ustalono, że mężczyzna prowadził sprzedaż nielegalnie, ponieważ działalności nie zgłosił do inspekcji weterynaryjnej.

Sprzedawca karpi miał je zabijać bez ogłuszania. Zawiadomiono prokuraturę

Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva! poinformowała Powiatowego Lekarza Weterynarii w Ostrowie Wlkp. oraz prokuraturę. Zawiadomie do organów ścigania złożył także powiatowy lekarz.

- Potwierdzam tę sytuację. Były duże nieprawidłowości, brak ogłuszania karpi. To rażące zaniedbania dobrostanowe. Sprawa została przekazana organom ścigania - mówi naszemu portalowi Dariusz Hyhs, Powiatowy Lekarz Weterynarii w Ostrowie Wlkp.

Śledztwo w powiecie ostrowskim aktywiści fundacji przeprowadzili 16 grudnia - w ramach dwóch kampanii Vivy: "Powstrzymajmy przemysłowy chów zwierząt" oraz "Zostań Wege".

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy