Reklama

Nauczycielka zginęła w wypadku samochodowym. Sprawę bada prokuratura

Opublikowano:
Autor:

Nauczycielka zginęła w wypadku samochodowym. Sprawę bada prokuratura - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wielkopolska. 52-letnia nauczycielka zginęła w wypadku do jakiego w środę doszło na DK 12 między Jarocinem a Gostyniem [ZOBACZ TUTAJ]

Prawdopodobny przebieg zdarzenia jest taki, że to 52-letnia mieszkanka Borku Wlkp. zjechała na lewy pas ruchu i zderzyła się z nadjeżdżającym 25-latkiem, który kierował Audi A6 - podaje portal gostynska.pl [ZOBACZ TUTAJ].

To wynik wstępnych rozmów na miejscu zdarzenia i oględzin. Kobieta nie żyje. Sprawę bada prokuratura. Wstępnie na sobotę planowana jest sekcja zwłok. Zmasakrowane samochody zabezpieczono - ich stan techniczny oceni biegły. Wyniki badań będą znane najwcześniej za kilka tygodni.


- Weryfikujemy to, co jest w tym postępowaniu najistotniejsze - przyczynę zjechania na przeciwległy pas ruchu: czy to był wynik niedostosowania prędkości do panujących warunków, czy też jakiś przyczyn technicznych po stronie pojazdu, którym kierowała kobieta, czy też przyczyny zdrowotne, które mogły zaistnieć. Odpowiedzi na te pytania powinny dać kolejne realizowane w sprawie czynności. Następnie podejmowane będą dalsze czynności - informuje Jacek Masztalerz, prokurator rejonowy w Gostyniu.Wypadek wydarzył się około godziny 13.50 na prostym odcinku drogi. - Warunki drogowe były dobre, jezdnia sucha, nie padało - mówi prokurator.

W sprawie wszczęte będzie śledztwo o czyn z art. 177 paragraf 1 i 2 KK, czyli spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym, przy czym obrażeń doznała także inna osoba. Kobieta, która zginęła była nauczycielką w jednej ze szkól w gminie Borek.
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE