Reklama

Nadchodzą obfite opady śniegu! Synoptycy zapowiadają zimę w maju

Opublikowano:
Autor:

Nadchodzą obfite opady śniegu! Synoptycy zapowiadają zimę w maju  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wielkopolska. Zimni ogrodnicy dadzą o sobie znać? Synoptycy prognozują niskie temperatury i atak zimy! 

 

Majówka w naszym kraju nie przywitała nas niestety wysokimi temperaturami i promieniami słońca. W całej Polsce od początku maja występują mniej lub bardziej intensywne opady deszczu. Pojawiły się również pierwsze burze i silne wiatry.

 

Jak informuje portal „Wirtualna Polska”, już 11 maja (poniedziałek) w południowej Polsce może pojawić się nawet kilkanaście centymetrów śniegu. Tak twierdzą synoptycy amerykańskiego modelu pogodowego GFS - Global Forecast System.

 

Uprawy zagrożone?

Zimna Zośka i zimni ogrodnicy to potoczne określenie zjawisk klimatycznych, które występują w połowie maja i dotyczą nocnych przymrozków i przelotnych opadów śniegu. Najczęściej przypadają w dniach 12-15 maja. Takie zmiany klimatu i niska temperatura mogą negatywnie wpłynąć na uprawy. 

 

 

Z danych mapy pogodowej na stronie ventusky.com wynika, że największe opady śniegu wystąpią na Dolnym Śląsku. W okolicach Wałbrzycha może spaść nawet do 17 cm białego puchu. W ciągu dnia termometry będą wskazywać zaledwie 5-6 stopni Celsjusza. Natomiast w nocy temperatura spadnie nawet do -1°C.

 

Śnieg może wystąpić również w województwie wielkopolskim, opolskim, śląskim, łódzkim, kujawsko-pomorskim, mazowieckim, warmińsko-mazurskim oraz podlaskim .

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE