Reklama

Mnóstwo nieprawidłowości w pogotowiu po kontroli wojewody

Opublikowano: śr, 26 wrz 2018 20:36
Autor:

Mnóstwo nieprawidłowości w pogotowiu po kontroli wojewody  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wielkopolska. Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu. Wojewoda skontrolował Wojewódzką Stację Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu.

 

 

 

Wiele nieprawidłowości w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu odkryto podczas kontroli, którą przeprowadzono na polecenie wojewody wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmanna.

Podczas 76 dni kontroli, w przypadku 71 dni brakowało pełnej obsady dyspozytorów. Średnio na dobę zgłoszenia odbierało 5, zamiast 7 dyspozytorów.

Ponadto w przypadku 460 na 1628 wyjazdów specjalistycznych brakowało w zespole lekarza, co mogło skutkować bezpośrednio zagrożeniem zdrowia i życia pacjentów.

 

– Wyniki kontroli nie nastrajają pozytywnie i jednoznacznie wskazują na pilną potrzebę wdrożenia działań o charakterze naprawczym. Liczę na szybkie wyeliminowanie nieprawidłowości i doprowadzenie do poprawy sytuacji w poznańskiej stacji – mówi wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann.

 

Ustalenia budzą wątpliwości co do prawidłowego prowadzenia nadzoru przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego nad największą dyspozytornią medyczną w Wielkopolsce.

Wojewoda poinformował o całej sytuacji dyrektora NFZ w Poznaniu oraz marszałka Marka Woźniaka.

Teraz to marszałek województwa wielkopolskiego musi podjąć kroki, aby wyeliminować nieprawidłowości.

 

– Mam nadzieję, że troska o zdrowie i życie pacjentów spowoduje podjęcie w najbliższym czasie zdecydowanych działań służących zabezpieczeniu odpowiedniej opieki pacjentom przez Wojewódzką Stację Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu – dodaje Zbigniew Hoffmann.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE