Reklama

Mężczyzna przygnieciony przez metalowe szyny

Opublikowano:
Autor:

Mężczyzna przygnieciony przez metalowe szyny - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wielkopolska. Młody mężczyzna został przygnieciony przez metalowe szyny.

 

 

 

 

Pracownik firmy, młody mężczyzna z powiatu pleszewskiego, najprawdopodobniej pracował przy rozładunku metalowych elementów. W pewnym momencie doszło do wypadku. Metalowe elementy zsunęły się i przygniotły nogi mężczyzny - o wypadku poinformował portal krotoszynska.pl. 

 

Ze wstępnych informacji wynika, że mieszkaniec powiatu pleszewskiego najprawdopodobniej szedł po metalowych elementach, które się obsunęły. Mężczyzna się przewrócił, a część tych elementów go przygniotła – mówi Piotr Szczepaniak, rzecznik prasowy krotoszyńskiej policji.

 

Świadkowie wypadku natychmiast powiadomili służby ratunkowe.

Otrzymaliśmy zgłoszenie, z którego wynikało, że mężczyzna został przygnieciony metalowymi profilami. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Krotoszynie oraz jednostki z OSP Wałków i OSP Koźmin Wlkp. - wskazuje Mateusz Dymarski, zastępca oficera prasowego komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.

Na miejsce wypadku zadysponowano także policję, Zespół Ratownictwa Medycznego z Koźmina Wlkp., oraz helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Michałkowa „Ratownik 21”.

 

 

MĘŻCZYZNA PRZYGNIECIONY PRZEZ METALOWE ELEMENTY

Jako pierwsi do Sapieżyna dotarli ratownicy medyczni z Koźmina Wlkp.

Osoba poszkodowana znajdowała się w obecności świadków, przygnieciona ciężkimi, metalowymi szynami. Mężczyzna był przytomny – mówi Jakub Nelle, rzecznik prasowy Zespołów Ratownictwa Medycznego działających przy SP ZOZ w Krotoszynie.

Mężczyzna był przygnieciony poniżej pasa. Ratownicy medyczni natychmiast przystąpili do udzielania mu pomocy medycznej, a świadkowie wypadku – za pomocą wózka widłowego – uwolnili nogi poszkodowanego.

Ratownicy po przeprowadzeniu badania podmiotowego, przedmiotowego i urazowego przystąpili do medycznych czynności ratunkowych. Dzięki świadkom zdarzenia udało się szybko uwolnić poszkodowanego spod szyn, za co bardzo dziękujemy - mówi Jakub Nelle.

Mężczyzna został unieruchomiony i przetransportowany do karetki, gdzie ratownicy medyczni zastosowali zaawansowane czynności ratunkowe.

 

W tym czasie do Sapieżyna doleciał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Strażacy zabezpieczyli teren działań, zabezpieczyli i wyznaczyli lądowisko dla śmigłowca oraz pomogli w transporcie poszkodowanego do helikoptera – obrazuje Mateusz Dymarski.


Mieszkaniec powiatu pleszewskiego został drogą lotniczą przetransportowany do szpitala w Kaliszu.

Na miejscu wypadku pracują policjanci, którzy wyjaśniają szczegółowe przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE