Reklama

Mężczyzna opluł ratownika i uszkodził karetkę. Grozi mu do 5 lat więzienia

Opublikowano:
Autor:

Mężczyzna opluł ratownika i uszkodził karetkę. Grozi mu do 5 lat więzienia  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wielkopolska. Komenda Powiatowa Policji w Kościanie. Mężczyzna zaatakował ratownika medycznego i uszkodził karetkę.

 

 

 

Do zdarzenia doszło 13 października około godziny 13.00, kiedy to ratownicy medyczni z SOR w Kościanie otrzymali zgłoszenie o osobie z atakiem epilepsji. Na miejsce została zadysponowana karetka pogotowia. Z powodu braku miejsca na parkingu, pojazd musiał zaparkować na chodniku przy pobliskim rondzie.

Podczas udzielania pierwszej pomocy w karetce, ratownicy usłyszeli hałas i zauważyli, że nieznany mężczyzna uderza rękami w maskę pojazdu. Na zewnątrz wyszedł jeden z ratowników, który chciał się dowiedzieć o co chodzi.

 

 

Okazało się, że mężczyźnie przeszkadza fakt zaparkowanej karetki na chodniku. Ratownik medyczny próbował wytłumaczyć, że udzielają oni właśnie pierwszej pomocy, ale agresywny mężczyzna nie miał zamiaru tego wysłuchać.

 

Agresor zaczął wymachiwać rękoma, przeklinać oraz grozić ratownikowi pobiciem. Dodatkowo opluł ratownika, a następnie uderzył w tył karetki uszkadzając lampę. Mężczyzna szybko trafił w ręce policji. 

Mężczyzna tłumaczył funkcjonariuszom, że tego dnia wypił znaczną ilość alkoholu i nie pamięta, dlaczego to zrobił. Policjanci przedstawili mu trzy zarzuty dotyczące groźby karalnej, naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego oraz uszkodzenia mienia. Gdyby tego było mało, 41-latek w trakcie zdarzenia nie posiadał również maseczki - za co został ukarany mandatem karnym.

Za popełnione przestępstwa grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE