Do zdarzenia doszło 7 maja na terenie Sądu Rejonowego Stare Miasto w Poznaniu.
Poznań. Akcja ratunkowa przed sądem
- Policjanci z Wydziału Konwojowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, pełniący na co dzień służby patrolowe w poznańskim sądzie rejonowym, ratowali nie mogącego oddychać 46-latka z drgawkami. Zdarzenie miało miejsce na chodniku, przed wejściem do instytucji. Policjanci z Sekcji Policji Sądowej Wydziału Konwojowego z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu codziennie pełnią służby patrolowe na terenie Sądu Rejonowego Stare Miasto w Poznaniu. Kontrolują osoby wchodzące na teren placówki, a w razie potrzeby podejmują interwencje - opisuje Dominika Pupkowska-Bral z wielkopolskiej policji.
Poznań. Akcja ratunkowa przed sądem
Tak było też 7 maja br.
- Około południa sierż. Lucyna Jóźwiak sprawdzała budynek na kamerach monitoringu. Nagle zauważyła, że na chodniku, przed wejściem do sądu, leży mężczyzna, a wokół niego nerwowo chodzą inni ludzie. Od razu pobiegła na miejsca. Chwilę wcześniej sytuację zobaczył też zabezpieczający wejście do instytucji sierż. sztab. Arkadiusz Wendzonka. Razem podjęli czynności ratunkowe. Mężczyzna leżał na prawym boku i miał mocne drgawki. Przerażeni członkowie rodziny próbowali go ratować i od razu wezwali karetkę pogotowia. Według przekazanych przez nich informacji brat wcześniej nie chorował - dodaje.
Policjantka szybko zorientowała się jednak, że poszkodowany nie może oddychać, a jego stan bardzo się pogarsza.
- Brat mężczyzny wraz z sierż. sztab. Arkadiuszem Wendzonką utrzymywali go w pozycji bocznej ustalonej, podczas gdy sierż. Lucyna Jóźwiak próbowała rozluźnić zaciśnięte mięśnie szczęki 46-latka. Po dłuższej chwili udało się wyciągnąć jego język i mężczyzna nareszcie zaczął miarowo oddychać. Pomocy udzielano do przyjazdu karetki pogotowia, która od razu zabrała mężczyznę do szpitala - zaznaczają funkcjonariusze.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.