Reklama

Mężczyzna chciał dorobić. Sprzedawał nielegalny tytoń

Opublikowano:
Autor:

Mężczyzna chciał dorobić. Sprzedawał nielegalny tytoń - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wielkopolska. Do dwóch lat pozbawienia wolności i kara grzywny grozi 46-latkowi, który został przyłapany z tytoniem bez polskich znaków akcyzy. - Policjanci w piwnicy rawiczanina znaleźli ponad 34 kilogramy nielegalnego towaru - zaznacza asp. sztab. Beata Jarczewska, rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Rawiczu.

 

 


W jaki sposób policja trafiła na ślad 46-latka, nie wiemy. Rzecznik prasowy rawickiej jednostki poinformowała redakcję, że było to wynikiem „działań operacyjnych”.

 

- W piątek, 31 sierpnia, policjanci w wyniku przeszukania pomieszczeń piwniczych jednego z mieszkań, mieszczących się przy osiedlu Westerplatte w Rawiczu, znaleźli i zabezpieczyli ponad 34 kg krajanki tytoniu bez polskich znaków akcyzy - podkreśla asp. sztab. Beata Jarczewska.

 

Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że gdyby towar trafił do obrotu, straty Skarbu Państwa z tytułu nieodprowadzonego podatku akcyzowego wyniosłyby około 30 tysięcy złotych.

 

- Mężczyzna był już wcześniej notowany w policyjnych kartotekach za włamania, odbywał również karę pozbawienia wolności - dopowiada policjantka.

 

46-latek został zatrzymany. Usłyszał zarzuty. Za posiadanie i sprzedaż tytoniu bez akcyzy grozi mu kara grzywny i pozbawienia

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE