Reklama

Marcel walczy dalej. Potrzeba 4 mln zł. Zostało kilkanaście dni!

Opublikowano:
Autor:

Marcel walczy dalej. Potrzeba 4 mln zł. Zostało kilkanaście dni! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wielkopolska. Walka o życie 18-miesięcznego Marcela Samola z Krotoszyna cały czas trwa. Do połowy listopada trzeba zebrać 4 mln zł, by Marcel mógł wrócić do USA i podjąć leczenie.

 

 

Marcel Samol z Krotoszyna to prawdziwy wojownik. Gdy miał 4 miesiące – wykryto u niego guza mózgu.

Rozpoczęła się walka, w której udział wzięli wszyscy – rodzina, przyjaciele, znajomi i nieznajomi. W internecie organizowano zbiórki, w Krotoszynie odbywały się koncerty i licytacje. Udało się uzbierać 4 miliony złotych, dzięki którym Marcel Samol i jego rodzice mogli polecieć do Stanów Zjednoczonych. Tam Mały Wojownik został poddany leczeniu i był pod opieką lekarzy amerykańskiej kliniki. Guz zniknął.

Marcel z Krotoszyna walczy dalej

Po 183 dniach Marcelek i jego rodzice mogli wrócić do Krotoszyna. I wszyscy mieli nadzieję, że chłopiec jest już zdrowy. Niestety, szczęście nie trwało długo. Po 4 miesiącach okazało się, że guz odrósł.

Marcel trafił na blok operacyjny. Przez 11 godzin lekarze walczyli o jego życie. Udało się. Guz został wycięty.

 

Przede wszystkim operacja, która trwałe długie 11 h zakończyła się bez komplikacji i według neurochirurga - wycięciem całego guza. To, czy został usunięty całkowicie przedstawi rezonans, który będzie wkrótce. Marcelek nie miał obrzęku mózgu, ani krwotoków wewnętrznych, wiec lekarze zaczęli go wybudzać – relacjonowali rodzice małego Marcelka z Krotoszyna. 

 

 


KOLEJNA OPERACJA MARCELA

Niestety, rezonans nie wyszedł dobrze i okazało się, że w miejscu wycięcia guza powstał obrzęk.

Jutro Marcelek ma małą operacje, ponieważ w miejscu, gdzie był operowany wytworzył się ogromny obrzęk.. trzymajcie kciuki za niego jutro, bo znowu będzie „otwierany”, ale prawdopodobnie jak wszystko pójdzie z planem, to w piątek będziemy mogli spadać do domku – informowali wczoraj rodzice małego Marcela.


POTRZEBA 4 MLN ZŁ NA LECZENIE MARCELKA Z KROTOSZYNA

Niestety, to nie koniec walki. Wycięcie guza nie rozwiązuje problemu. Marcel musi zostać poddany kosztownemu leczeniu.

 

Pilna operacja jego usunięcia uratowała życie Marcelka. Ale to tylko tymczasowe rozwiązanie. W panice szukaliśmy znów ratunku na całym świecie. Plan leczenia przygotuje St. Louis Children’s Hospital w USA. Tylko to da nam nadzieję na uratowanie Marcelka – podkreśla Karolina, mama Marcelka.

Do połowy listopada trzeba zebrać około 4 milionów złotych, by Marcel miał szansę na dalsze życie.

 

W internecie po raz kolejny zorganizowano zbiórkę na portalu siępomaga [KLIKNIJ TUTAJ] oraz organizowane są licytacje dla małego Marcelka.

 

Czasu jest bardzo mało. Zostało tylko kilkanaście dni na uzbieranie potrzebnej sumy. I choć w zaledwie kilka dni udało się uzbierać niemal 700 tysięcy złotych – to cały czas kropla w morzu potrzeb. Dlatego rodzice Marcelka i ich przyjaciele apelują o pomoc.

 

Pięknie dziękujemy za każdą pomoc, udostępniania i wpłaty! Ogrom szczęścia w Nas, kiedy zasypiamy z takim licznikiem, ale prosimy, nie zwalniajcie. Na dniach dowiemy się jaki jest dokładny kosztorys, a w czwartek bloczki z guzem polecą ekspresem do USA żeby przebadać tego dziada – mówią rodzice Marcela Samola.

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE