Reklama

Łyse opony, uszkodzone zawieszenie. Niesprawnym autobusem transportował dzieci

Opublikowano: pt, 26 sty 2018 17:24
Autor:

Łyse opony, uszkodzone zawieszenie. Niesprawnym autobusem transportował dzieci  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Łyse i postrzępione opony, uszkodzone zawieszenie i związany w tym przechył pojazdu – w takim stanie był autobus, który wiózł dzieci na basen. Na szczęście na jego drodze pojawili się funkcjonariusze Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Poznaniu.

 

- Mając na uwadze zwiększoną liczbę wyjazdów dzieci w okresie ferii zimowych, WITD w Poznaniu nasilił działania kontrolne w ramach akcji Bezpieczny Autokar - Ferie 2018. Po raz kolejny okazało się, że przewoźnicy używają opon totalnie wyeksploatowanych – informuje rzecznik WITD.

 

Akcja Bezpieczny Autokar, organizowana jest od 2003 roku. Jej głównym celem, jest wyeliminowanie z ruchu drogowego autobusów, których stan techniczny zagraża bezpieczeństwu dzieci i młodzieży oraz nas wszystkich poruszających się po drogach.

 

W ostatnich dniach stycznia inspektorzy leszczyńskiego oddziału WITD w Poznaniu poddali kontroli autobus należący do jednego z miejscowych przewoźników. Autokarem jechały dzieci na basen w Gostyniu.

 

- Szczegółowe oględziny ujawniły wiele nieprawidłowości dotyczących stanu technicznego autobusu. Szczególnie złe wrażenie na inspektorach zrobił uszkodzony i nadmiernie zużyty bieżnik opon na osi drugiej – podaje szczegóły WITD. - Uzasadnione okazało się też przypuszczenie uszkodzenia zawieszenia po stronie lewej z uwagi na znaczny przechył pojazdu. Konsekwencją podjętych czynności kontrolnych było niedopuszczenie pojazdu do dalszej jazdy.

 

Kierowca stracił dowód rejestracyjny i przy okazji ma do zapłacenia mandat karny.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE