Reklama

Loteria szczepionkowa na zachętę. Nagrody pieniężne i rzeczowe dla Polaków

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: KPRM

Loteria szczepionkowa na zachętę. Nagrody pieniężne i rzeczowe dla Polaków - Zdjęcie główne

Michał Dworczyk informuje o akcji rządu, która ma ruszyć 1 lipca. Loteria ma zachęcać Polaków do szczepień | foto KPRM

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Każdy zaszczepiony ma szansę otrzymać nagrody pieniężne lub rzeczowe. „Natychmiastowe 500 plus” trafi do co dwutysięcznego uczestnika. Co tydzień losowane będą dwie nagrody pieniężne o wysokości 50 000 zł oraz nagrody rzeczowe w postaci hulajnóg elektrycznych oraz voucherów.

Data 1 lipca kojarzy nam się najczęściej z początkiem wakacji, z latem. W 2021 r. roku nie będzie to jedyne powiązanie. Od tego dnia w Polsce ruszy loteria szczepionkowa, którą zrealizuje Totalizator Sportowy. Obóz rządzący na te akcję zamierza przeznaczyć ponad 140 mln zł. - Nikt nie zostanie wykluczony - zapewniają politycy. Nikt także spośród tych osób, które już się zaszczepiły. Jest to jedyny warunek udziału w loterii.

Szczegółowe informacje w tej sprawie na konferencji prasowej przedstawił pełnomocnik rządu ds. Narodowego Programu Szczepień Michał Dworczyk. Przekazał, że każdego dnia na szczepienia zapisuje się ok. 200 tys. osób. Przyznał, że widać w tym zakresie spadek zainteresowania.

- Loteria ma zachęcać Polaków do szczepień przeciw Covid-19 i w której przewidziano atrakcyjne nagrody - będą mogli uczestniczyć także już zaszczepieni, a nie tylko osoby, które dopiero się zaszczepią  - powiedział Dworczyk.

Polityk poinformował, że co tydzień będą losowane nagrody po 50 tysięcy złotych, do tego nagrody rzeczowe: hulajnogi elektryczne, vouchery na paliwo. Co miesiąc będą dwie nagrody po 100 tysięcy złotych oraz samochód hybrydowy. Zaplanowano, że w finale będzie można wygrać dwa razy po milion złotych i również samochód hybrydowy.

Mniej więcej co dwutysięczna osoba przystępująca do loterii wygra 500 złotych, a każdy uczestnik ma cztery szanse na wygraną.

- Będziemy jeszcze przedstawiać szczegóły loterii. Mamy nadzieję, że pozytywnie wpłynie na zainteresowanie szczepieniami - kontynuował Michał Dworczyk.

Zapewnił, że nikt nie zostanie wykluczony –  na pewno żadna z osób, które już się zaszczepiły. Jest to jedyny warunek udziału w akcji, która ma ruszyć od 1 lipca.

Każdy zaszczepiony ma szansę otrzymać nagrody pieniężne lub rzeczowe. „Natychmiastowe 500 plus” trafi do co dwutysięcznego uczestnika. Co tydzień losowane będą dwie nagrody pieniężne o wysokości 50 000 zł oraz nagrody rzeczowe w postaci hulajnóg elektrycznych oraz voucherów.

Loteria szczepionkowa Narodowego Programu Szczepień to nie jedyny nowy pomysł rządu na zachęcenie Polaków, by skorzystali ze szczepionki przeciw Covid-19. Rządowy plan zakłada, że gminy o najwyższym wskaźniku zaszczepienia otrzymają od 100 tys. do 2 mln zł. Samorządy będą dzwonić do niezaszczepionych osób powyżej 70. roku życia.

Artykuł pochodzi z portalu gostynska.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy