Reklama

Leszczyński Akwawit po 25 latach zamyka pływalnię znaną w całej Polsce

Opublikowano: pt, 5 sty 2018 16:44
Autor:

Leszczyński Akwawit po 25 latach zamyka pływalnię znaną w całej Polsce  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Aquapark. Pływalnia. Akwawit Leszno. Leszczyński Akwawit. Koniec Akwawitu

Od początku roku słychać o problemach leszczyńskiego Akwawitu. Spółka zdecydowała o zamknięciu pływalni należącej do Centrum Konferencji i Rekreacji. To martwi nie tylko mieszkańców.

 

- Byliśmy znani nie tylko w okolicy, ale rzeczywiście w całym kraju. Gdziekolwiek by się nie podjechało, z kimkolwiek nie rozmawiało, to każdy na hasło „Leszno” mówił – o to tam, gdzie jest ten Akwawit - opowiada pracownica marketingu leszczyńskiej spółki.

 

Decyzja o zamknięciu pływalni ma podłoże ekonomiczne. Już jesienią było słychać, że obiekt może przestać z tego powodu funkcjonować. Leszczyński samorząd chcąc pomóc Centrum wykupił za 400 tys. zł usługi dla mieszkańców Leszna. - Oczekiwania właścicieli pływalni były jednak znacznie większe - ubolewa prezydent Leszna Łukasz Borowiak, cytowany przez Radio Poznań. Stacja dodaje, że właściciele chcieli od miasta co najmniej 1,2 miliona złotych. rocznie. To według prezydenta Leszna były kuriozalne oczekiwania.

Zarząd spółki w oświadczeniu informuje o bezprawnym odcięciu od Akwawitu dostaw ciepła i wody, co dodatkowo skomplikowało sytuację.

„Mając świadomość, jak dużą wagę należy przykładać do edukacji wodnej dzieci młodzieży, jak istotna dla osób starszych i wymagających specjalnej troski jest aktywizacja w przyjaznym środowisku wodnym oraz jak kluczowe dla wielu leszczyńskich klubów sportowych i instytucji, czy osób fizycznych jest sprawne funkcjonowanie Pływalni „Akwawit”, przedstawiono Władzom Miasta Leszna ofertę współpracy, która pozwalałaby na dalszą niezakłóconą realizację powyższych celów, poprzez zakup przez instytucje miejskie całego wachlarza prozdrowotnych usług wodnych – czytamy w oświadczeniu.

„Jak powszechnie wiadomo pływalnie publiczne nie są przedsięwzięciami generującymi zyski i również leszczyński akwapark należy do tej grupy. Niestety, mimo dużej elastyczności z naszej strony, oferta Miasta na zakup usług w skali roku o wartości 200.000 zł. brutto, nawet przy zwolnieniu pływalni z podatku od nieruchomości o wartości około 106.000 zł, nie pozwala na dalsze funkcjonowanie tego obiektu.”

I tak po niemal 25 latach obecności na rynku Akwawit zakończył działalność z początkiem roku. Warto przypomnieć, że w 1993 roku był to pierwszy tego typu obiekt w Polsce. W regionie mało jest osób, które wówczas nie odwiedziły parku wodnego w Lesznie.

Pływalnia "Akwawit" w Lesznie zaczęła działać w 1993 roku, była pierwszym w Polsce wodnym parkiem.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE