Reklama

Szczepienia przeciwko koronawirusowi mają przyspieszyć. Priorytetem osoby 60+

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Adobe Stock

Szczepienia przeciwko koronawirusowi mają przyspieszyć. Priorytetem osoby 60+  - Zdjęcie główne

Szczepienia przeciwko koronawirusowi mają przyspieszyć. Priorytetem osoby 60+ | foto Adobe Stock

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Koronawirus Rząd chce, by do końca kwietnia zostały zaszczepione osoby powyżej 60. roku życia. Stąd apel do punktów wykonujących iniekcje, by przesuwać w swoich harmonogramach daty szczepień tych pacjentów - z maja na kwiecień.

Jak zapowiedział na konferencji prasowej pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk, w tym i kolejnym tygodniu do punktów szczepień w kraju ma trafić łącznie ponad 2 mln szczepionek. Proces iniekcji ma przyspieszyć - w szczególności osób po 60. roku życia. 

Chcielibyśmy, żeby wszystkie osoby powyżej 60. roku życia, czyli około pół miliona osób, zostały zaszczepione jeszcze w kwietniu - zapowiedział minister Michał Dworczyk.

Zaapelował do właścicieli punktów szczepień, a jest ich w skali kraju ponad 6 tysięcy, aby przesuwali w swoich harmonogramach szczepienia tych pacjentów - z maja na kwiecień. 

Wiemy, że to jest dodatkowa praca, ale musimy zadbać o te osoby powyżej 60. roku życia - jako szczególnie narażone na trudny przebieg Covid-19 - podkreślił minister. - Też namawiamy wszystkich pacjentów powyżej 60. roku życia - jeśli nie ma kontaktu ze strony punktu szczepień, żeby zwrócić się do punktu i spytać o możliwość przyspieszenia szczepienia. 

Jeśli w punkcie szczepień w rejonie naszego zamieszkania mamy problem z rejestrowaniem się na możliwie szybki termin, można zadzwonić na infolinię - pod numer 989. Konsultant zaproponuje pierwszy wolny termin i miejsce, gdzie możemy się zaszczepić.  

Z zapowiedzi ministra wynika, że 12 kwietnia ruszą zapisy osób z rocznika 1962. W następnych dniach będą mogły rejestrować się na szczepienie osoby z kolejnych roczników.

Szczepienia przeciwko koronawirusowi. Jak się zarejestrować na szczepienie? 

Są trzy możliwości zapisu na szczepienie. Za każdym razem potrzebny jest numer PESEL.

W punkcie szczepień 

Wystarczy zadzwonić do wybranego punktu szczepień na terenie całego kraju. Nie musisz się szczepić w swoim miejscu zameldowania, możesz tam, gdzie ci będzie wygodniej. Po zarejestrowaniu, otrzymasz SMS z terminem twojego szczepienia, a dzień przed zabiegiem, przypomnienie.

Poprzez infolinię

Zadzwoń na całodobową i bezpłatną infolinię - 989. Możesz to zrobić sam lub może cię zapisać ktoś bliski z rodziny. Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Na podany numer otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.

Przez Internet

Zarejestrować można się również elektronicznie - poprzez e-Rejestrację dostępną na stronie pacjent.gov.pl (Uwaga! Jeśli chcesz skorzystać z tego sposobu rejestracji, musisz posiadać Profil Zaufany). System zaproponuje ci dostępne terminy w punktach szczepień, które znajdują się blisko twojego adresu. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie ci pasował albo będziesz chciał zaszczepić się w innym punkcie, w innym mieście - będzie taka możliwość. Wystarczy, że skorzystasz z dostępnej wyszukiwarki i wskażesz dogodną dla ciebie datę i lokalizację. Zaraz po dokonaniu rezerwacji, otrzymasz powiadomienie SMS, a następnie przypomnienie o szczepieniu dzień przed planowanym terminem.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy