Reklama

Koronawirus. Kiedy powrót uczniów do szkół? Minister o możliwym terminie

Opublikowano:
Autor:

Koronawirus. Kiedy powrót uczniów do szkół? Minister o możliwym terminie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Koronawirus szkoły. Kiedy powrót uczniów do szkół? Podczas sesji Q&A na Facebooku, premier Mateusz Morawiecki został zapytany o termin powrotu uczniów do szkół.

Mijają kolejne tygodnie, kiedy dzieci i młodzież w całej Polsce uczą się zdalnie - z domów, korzystając z internetu. Początkowo zakładano, że taki stan rzeczy potrwa do końca listopada. Póżniej rządzący podjęli decyzję, o zmianie terminu i przedłużyli zamknięcie szkół do 18 stycznia.

Jedym z pytań jakie otrzymał na wczorajszej sesji Q&A premier, odnosiło się do kwestii powrotu stacjonarnej formy edukacji.

Według zapowiedzi szefa rządu - uczniowie mają powrócić do stacjonarnej formy nauczania po 18 stycznia - a więc po zakończeniu ogólnopolskich ferii. Jak powiedział szef rządu - termin ten nie jest jeszcze przesądzony.

 – Bardzo chciałbym, żeby to było jak najszybciej, ale niestety, być może trzeba będzie z tym poczekać do ostatniej dekady stycznia, a może nawet później. Dziś nie podejmuję się podjąć takiej decyzji – odpowiedział Mateusz Morawiecki

Zdaniem premiera - jest za wcześnie na jednoznaczną deklarację odnośnie terminu.  Wpływ na to - jak podkreślił - ma wiele czynników. Zależy to od dynamiki nowych zakażeń, dystrybucji szczepionki oraz od tego jak zdyscyplinowani okażą się Polacy. 

Wytrzymajmy kilka miesięcy, mam nadzieję, że w lutym, dzięki szczepionkom sytuacja może się poprawić, a dla medyków może nawet wcześniej – powiedział premier

Koronawirus szkoły. Kiedy powrót uczniów do szkół?

Do terminu 18 stycznia nie przywiązuje się też minister zdrowia - Adam Niedzielski. Pytany o tą kwestię podczas środowej (2.12.2020) audycji w radiu Tok FM, stwierdził że termin powrotu uczniów do szkół nadal nie jest pewny - chociaż jak mówi Niedzielski - jest pełen optymizmu. 

Ministerstwo Edukacji Narodowej przedstawiło ostatnio plan powrotu uczniów do szkół. Jako pierwsi do ławek powrócić mają najmłodsi, czyli dzieci z klas 1-3. Jednymi z pierwszych mają być też ósmoklasiści i maturzyćsi oraz uczniowie ostatnich klas szkoły zawodowej. 

żródło: facebook/ Mateusz Morawiecki, TOK FM

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE