Reklama

Konkurs na opowiadanie z Powstaniem Wielkopolskim w tle

Opublikowano: wt, 13 lut 2018 09:47
Autor:

Konkurs na opowiadanie z Powstaniem Wielkopolskim w tle  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wielkopolska. 100. rocznica Powstania Wielkopolskiego. Powstanie Wielkopolskie. Maszyna do Pisania. Konkurs na opowiadanie. Warsztaty pisarskie w Poznaniu.

 

 

Szkoła: Maszyna do Pisania organizuje i prowadzi warsztaty twórczego pisania od 2012 roku. W 100. rocznicę Powstania Wielkopolskiego MdP przygotowała konkurs na opowiadanie z Powstaniem Wielkopolskim w tle. Do udziału w konkursie nie jest wymagane doświadczenie pisarskie.

 

Opowiadanie powinno być napisane w jednym z trzech gatunków: obyczajowym, kryminalnym/sensacyjnym lub z elementami reportażu. Praca (opowiadanie, szkic) przesłana na konkurs musi być oryginalnym utworem Uczestnika konkursu napisanym w języku polskim i musi nawiązywać do Powstania Wielkopolskiego. Przesłana praca nie może być nigdzie wcześniej opublikowana - informują organizatorzy.

 

Opowiadanie nie może przekraczać 36 000 znaków znormalizowanego tekstu. Szkic nie może być mniejszy niż 3 600 znaków oraz nie większy niż 90 000 znaków. W szkicu powinna być zawarta fabuła oraz zarys postaci, a także czas i miejsce akcji.

Spośród prac zostanie wybrane 18 opowiadań, których autorzy dostaną zaproszenie do udziału w 3-dniowych warsztatach pisarskich w Poznaniu. Organizatorzy zapewnią zwrot kosztów transportu i zakwaterowania osobom spoza Poznania. Warsztaty poprowadzą: Sylwia Chutnik, Przemysław Semczuk i Piotr Bojarski. Opowiadania uczestników zostaną opublikowane w antologii.

Zgłoszenia należy przesłać do 20 marca 2018 r. przez specjalnie przygotowany formularz zgłoszeniowy na stronie maszynadopisania.pl

Wyniki konkursu pojawią się 23 kwietnia 2018 r.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE