Reklama

Konkurs na dyrektora Teatru Polskiego w Poznaniu. Do kiedy można składać oferty?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: UM Poznania

Konkurs na dyrektora Teatru Polskiego w Poznaniu. Do kiedy można składać oferty? - Zdjęcie główne

Teatr Polski | foto UM Poznania

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ogłoszono konkurs na dyrektora Teatru Polskiego w Poznaniu. Chętne kandydatki i kandydaci mogą się zgłaszać do 12 maja? Jakie wymagania trzeba spełnić? Kto wyłoni zwycięzcę?

Prezydent Miasta Poznania ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora Teatru Polskiego w Poznaniu.

Konkurs na stanowisko dyrektora Teatru Polskiego w Poznaniu?

Kandydaci, oprócz spełnienia kryteriów formalnych, powinni także odnieść się w przygotowywanej koncepcji programowej do oczekiwań dotyczących dalszego funkcjonowania Teatru Polskiego.

- Jednym z nich jest wizja obchodów w 2025 roku 150-lecia powstania teatru i przedstawienie "propozycji działań artystycznych, edukacyjnych oraz innych aktywności, które mogą być podjęte w czasie tego ważnego dla instytucji oraz miasta jubileuszu". Kandydatki i kandydaci w swoich aplikacjach powinni uwzględnić, że teatr ma odnosić się "do najważniejszych tematów współczesności, skłaniając tym samym publiczność do krytycznego namysłu, a także twórczo wykorzystywać ważne teksty kultury, w tym historyczne i współczesne teksty dramatyczne" - przekazuje Urząd Miasta Poznania.

Do kiedy można składać oferty?

Oferty można składać do 12 maja

- Liczymy na to, że konkurs uda się rozstrzygnąć przed wakacjami, a kadencja nowego dyrektora czy nowej dyrektorki rozpocznie się 1 września 2023 roku - mówi Justyna Makowska, dyrektorka Wydziału Kultury UMP. 

Kto dokona wyboru dyrektora?

Jak podaje UM Poznania, wyboru kandydatki lub kandydata na stanowisko stanowisko dyrektora, dokona powołana komisja konkursowa, złożona z przedstawicieli:

  • związków zawodowych działających w Teatrze,
  • Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego,
  • stowarzyszeń zawodowych lub twórczych właściwych ze względu na zakres działania tej instytucji kultury oraz i organizatora, czyli osób wskazanych przez Prezydenta Miasta Poznania.
 

Więcej informacji na temat konkursu można znaleźć w Biuletynie Informacji Publicznej Miasta Poznania.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy